У Суса закінчились обов’язки і суд скасував наказ ГПУ, який став приводом для звільнення

Окружний адмінсуд Києва 1 серпня скасував наказ генпрокурори про притягнення до дисциплінарної відповідальності Дмитра Суса.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення судді Арсірія, яке опублікував у Фейсбуці Роман Маселко.

Всього було два укази про притягнення Суса до дисциплінарної відповідальності. Перший – 11 листопада 2016 року стосувався автомобіля Audi Q7, який належав 85-річній бабусі слідчого і в декларацію ним не вносився. Із пояснень Суса, він возив машину в Київ на технічне обслуговування, а постійно не користувався. Слідчому було оголошено догану. Але у березні 2019 суд цей наказ скасував.

Другий наказ від 13 квітня 2017 стосувався недекларування у 2015-2016 рр машини Citroen CA і кімнати в прокурорському гуртожитку в Києві, а також інформації про продаж авто Peugeot і Citroen.

Вважалося, що Суса притягують до дисциплінарної відповідальності повторно, тому його покарали звільненням з посади. Цей наказ він також оскаржував. Але у 2017 році Окружний адмінсуд зупинив розгляд справи до скасування запобіжних заходів, що вжиті до Суса, у кримінальній справі. Нагадаємо, що в липні 2017 НАБУ повідомило Сусу про підозру у присвоєнні коштів і речових доказів з обшуків, а також недостовірному декларуванні.

У липні 2018 кримінальну справу щодо Суса почав розглядати Подільський суд Києва. До колишнього слідчого був застосований запобіжний захід у вигляді застави і кожні два місяці продовжувався строк дії обов’язків. Суд почав розгляд справи по суті і досліджував документи і відеоматеріали. У травні 2019 в колегії відбулась заміна одного із суддів (Бородія), якого перевели до Верховного суду.

«Сус на заставі. Обов’язки закінчились. Після зміни Бородія засідання не відбувалися», – пояснив прокурор САП Сергій Козачина.

22 липня ОАСК відновив провадження у справі про скасування наказу щодо Суса.

26 липня у день обшуків в Окружному адмінсуді працівниками НАБУ і ГПУ суд ухвалив розглядати справу в порядку письмового провадження.

У поясненнях колишнього слідчого йшлося, що з кінця листопада 2016 до лютого 2017 він не проживав у квартирі в гуртожитку через відпустку по догляду за дитиною, яку проводив за кордоном і в м.Хмельницькому. Сус зіслався на роз’яснення НАЗК, що коли на 31.12.2016 кімната не перебувала в його користуванні, то декларувати її не треба. Автомобіль Citroen він купив у 2012 році на торгах у державної виконавчої служби м.Сімферополь. Але арешт із машини не був знятий і він до 2015 не міг оформити право власності, в тому числі через анексію Криму. Документи на машину йому передали тільки у 2016 і він її продав, про що написав у декларації. Водночас Сус визнав, що помилково не задекларував правочини з продажу машин Peugeot і Citroen, хоча відобразив дохід. Також він надав рішення НАЗК щодо перевірки його декларації за 2016 рік, якою не встановлено порушень для притягнення до відповідальності і дозволяється подати виправлену декларацію.

У підсумку суд дійшов висновку, що вищезгадані порушення не можуть розцінюватися як такі, що дискредитують і порочать звання прокурора.

Також суд врахував попередні судові рішення як такі, що спростовують повторне притягнення до дисциплінарної відповідальності за порушення при декларуванні майна. Суд вирішив, що підстави для стягнення у вигляді звільнення з посади відсутні.

1 серпня суддя Руслан Арсірій скасував наказ ГПУ про притягнення Суса до дисциплінарної відповідальності. Про поновлення на посаді у рішенні суду не йдеться. 2 серпня голові ОАСК Павлу Вовку, а також суддям Аблову, Шепітько та Погрібніченку вручили підозри у втручанні в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів і прийнятті неправосудних рішень.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check