У дружини замначальника з ГПУ відсудили 2 гектари під Києвом

Суд витребував на користь держави 2 га землі на території Головурівської сільради Бориспільського району.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Бориспільського міськрайонного суду від 17 липня.

Землю у липні 2008 безоплатно отримав у власність деякий Валентин Плешка за розпорядженням Бориспільської РДА для ведення особистого селянського господарства. У грудні того ж року він продав ділянку Олені Рихальській. Сьогодні це дружина заступника начальника Департаменту Генеральної прокуратури України Володимира Міщенкова. У 2008 році Міщенков був заступником начальника ГУБОЗ МВС України. Крім того, сама Рихальська часто виступає у ЗМІ як психолог і є кандидатом психологічних наук.

Позов про витребування ділянки надійшов від Бориспільської прокуратури у квітні 2018. Місцева прокуратура просила поновити строк позовної давності, посилаючись на те, що про порушення дізналась тільки у 2017 році з документів ГУ Держгеокадастру у Київській області і листа КДП «Київгеоінформатика».

У прокуратурі вважають, що спірна ділянка повністю накладається на водну поверхню та острови акваторії Канівського водосховища на річці Дніпро. Тому Бориспільська РДА перевищила свої повноваження, коли розпорядилася землею водного фонду.

Від райдержадміністрації надійшла відповідь, що рішення не суперечило діючому на той момент законодавству, крім того, були позитивні висновки державної землевпорядної експертизи.

Суд вирішив, що РДА не мала права передавати цю землю у приватну власність.

Теперішній і колишній власники в суд з невідомих причин не з’явилися і відзивів на позовну заяву не надали.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check