Суд заборонив «Київському метрополітену» виплачувати борг «Укррослізингу»

Суд арештував гроші на банківських рахунках КП «Київський метрополітен», що призначені для сплати заборгованості перед ТОВ «Австро-Угорська Лізингова Компанія».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду від 18-25 липня.

У 2009 році метрополітен взяв у лізинг вагони у ТОВ «Укррослізинг». Тендерна документація не передбачала коригування вартості та покриття інших витрат, окрім відшкодування вартості предмета лізингу, сум винагороди і комісії за послуги. Однак у тому ж 2009 році метрополітен і приватна компанія підписали додаткову угоду на умовах коригування лізингових платежів за фактом зміни курсу іноземної валюти. Так було створено підстави для оплати ТОВ «Укррослізинг» необґрунтованої заборгованості.

Справа розслідується за підозрою у службовій недбалості головного бухгалтера КП «Київський Метрополітен» і зловживання службовим становищем службових осіб цього ж підприємства. Відомості до ЄРДР внесено ще у серпні 2015 року, але до травня 2019 жодних судових ухвал по цій справі не публікувалося. Провадженням займається СВ Управління поліції в метрополітені ГУНП у м. Києві.

За оцінками слідчих, у 2017 – 2018 рр. КП «Київський метрополітен» необґрунтовано сплатив ТОВ «Укррослізинг» (перейменоване на ТОВ «Австро-Угорська Лізингова Компанія») 304,5 млн грн. Станом на 15 липня 2019 стягненню підлягає ще 629 млн грн.

Постановою прокурора гроші на банківських рахунках «Київського метрополітену» визнано речовими доказами. Суд  заборонив використовувати ці гроші, а також ті, які будуть надходити на рахунки, для оплати лізингу. Дозволяються тільки операції щодо заробітної плати, податків, зборів, обов’язкових платежів до державного бюджету та інших платежів, пов’язаних з господарською діяльністю підприємства.

Також суд арештував гроші на рахунках ТОВ «Австро-Угорська Лізингова Компанія».

31 січня 2017 року Київський апеляційний госпсуд постановив стягнути з КП «Київський метрополітен» 1,97 млрд грн заборгованості за договором про фінансові лізингові послуги.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check