Суд продовжив знімати арешт з майна оточення екс-судді Татькова

Подільський суд Києва скасував арешт ще низки об’єктів нерухомості, що належать оточенню екс-голови Вищого госпсуду Віктора Татькова.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали за 15-25 липня.

Так, 15 липня 2019 скасовано арешт двох квартир площею 63 і 51 кв.м., а також машиномісця підземного паркінгу площею 13,5 кв.м. Суд взяв до уваги доводи адвоката, що власниця не має статусу підозрюваної, а є третьою особою. Про арешт майна третьої особи може звертатися тільки прокурор, а не слідчий, як було в цьому випадку. Крім того, в ухвалі не зазначено, яким саме критеріям речових доказів відповідає це майно. Суд визнав арешт необґрунтованим.

17 липня з аналогічних причин скасовано арешт двох квартир і двох гаражів. 22 липня скасували арешт двох квартир і гаражу, 23 липня – трьох квартир і трьох гаражів.

25 липня Київський апеляційний суд скасував рішення про арешт із близько 50 об’єктів нерухомості Ганни Братусь. Це оперна співачка і сестра колишнього спеціаліста канцелярії ВГСУ Євгенії Катасонової, яка перебуває у розшуку. Суд призначив новий розгляд в суді першої інстанції клопотання щодо арешту майна Братусь.

Також є дані, що 30 травня 2019 було скасовано арешт майна батьків Катасонової і Братусь. Матеріали за підозрою Братусь та ще низки осіб у відмиванні грошей виділено в окремі провадження. Але в межах цих нових кримінальних проваджень клопотання про арешт майна не подавалися. І суд вважає, що у так званій справі Татькова, де власники проходять як треті особи, їх майно не може підлягати спецконфіскації, а тому підстав для арешту нема.

У жовтні 2018 суд арештував понад 100 об’єктів нерухомості площею понад 6,5 тис. кв.м. Власниками були 28 фізосіб і дві юридичні особи – ТОВ «Лідер Групп», ТОВ «Ріалдон». Журналісти  програми «Схеми» розповідали, що суддя і його цивільна дружина мали довіерності на користування нерухомістю і банківськими сейфами своїх друзів.

***

За версією слідства, на початку 2011 року Голова Вищого господарського суду України Віктор Татьков у змові з іншими суддями та працівниками господарських судів України, адвокатами і арбітражними керуючими створили стійке ієрархічне об’єднання для вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. Йшлося про систематичне отриманням неправомірної вигоди, незаконне збагачення, заволодіння державним та іншим майном, шляхом постановлення суддями господарських судів неправосудних рішень, тиск на суддів з метою схилення їх до винесення таких рішень, втручання в автоматизовану систему документообігу суду з метою розподілення господарських справ на необхідного суддю та подальшу легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

Екс-голова ВГСУ Віктор Татькова і  колишній спеціаліст канцелярії цього ж суду перебувають у розшуку. За останніми даними, Татьков перебував в Австрії, але відмовився від спрощеної процедури екстрадиції і подав запит на отримання притулку.

За останньою інформацією Департаменту спецрозслідувань ГПУ, всього у справі повідомлено про підозру 12 особам та арештовано 220 об’єктів нерухомості вартістю понад 500 млн грн.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check