Суд досліджує докази у справі про $5 млн хабара

Голосіївський суд Києва долучає і досліджує докази у справі уповноваженої Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Юлії Приходько, звинуваченої у вимаганні $5 млн хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

12 серпня суд долучив і дослідив 3 і 4 томи доказів обвинувачення.

Так, досліджувалися протоколи обшуків і ухвали суду з дозволом на обшуки, протоколи огляду телефона, планшета і флешки, протокол огляду грошових коштів, а також ухвала про арешт майна Приходько: квартири і автомобіля Лексус.

«Телефон Samsung, Ipad та флешнакопичувач – очевидно, що вони містять персональну інформацію… листування, а також іншу особисту інформацію. Стаття 162 КПК передбачає, що до таких носіїв має бути звернення за тимчасовим доступом до суду», – прокоментував адвокат Мар’ян Мацула.

Але прокурор не погоджується.

«Дані речі та предмети вилучались на підставі ухвали суду під час обшуку. Інформація, яка має доказове значення не є відноситься до категорії інформації особистого характеру. Досліджувалися… тільки щодо службової діяльності. Воно не потребує… Інформація особистого характеру не використовувалась», – сказав прокурор Владислав Фомченков.

Наступні два засідання суддя Микола Дідик призначив на жовтень.

Зі слів прокурора, всього у справі близько 20 томів.

Нагадаємо, що Юлію Приходько затримали 7 червня 2017 року. Того дня до банківської комірки було поміщено $5 млн начебто неправомірної вигоди за невтручання ліквідаторів та інших осіб Фонду гарантування вкладів у порядок погашення «Актабанком» зобов’язань перед кредиторами та реалізацію високоліквідних активів за заниженими цінами. Спільником уповноваженої нібито був ліквідатор банку, якого оголошено в розшук.

Справу передали до суду ще у травні минулого року. Але Верховний суд з’ясував, що ГПУ порушила підсудність, скерувавши справу до Бабушкінського суду Дніпра, – за місцем знаходження  ПАТ «Актабанк». Справа належала до територіальної підсудності Печерського суду, але там усі судді раніше залучалися в якості слідчих суддів на стадії досудового слідства. Тільки за третім разом справу віддали Голосіївському суду.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check