Поліція забула затримати чоловіка, який виростив плантацію коноплі, і він повісився, не дочекавшись суду

У Харківській області чоловік, в чиєму помешканні знайшли 1000 кущів коноплі, повісився, не дочекавшись обрання запобіжного заходу.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Балаклійського суду Харківської області.

23 липня суддя Стригуненко дав дозвіл на обшук за місцем проживання громадянина в селі Яковенкове.

У Фейсбуці поліція повідомила, що вилучено 1000 кущів конопель, 1 кг коноплі висушеної і підготовленої до переробки, 20 гр готового канабісу, а також 5 гральних автоматів, які начебто використовувалися відвідувачами наркопритону.

#поліція_Балаклійщини #наркозлочини Правоохоронці виявили у мешканця Балаклійського району плантацію…

Опубліковано Поліцією Балаклійщини Четвер, 25 липня 2019 р.

Чоловікові повідомлено про підозру у незаконному вирощуванні коноплі, а також зберіганні і збуті особливо небезпечного наркотичного засобу, що вчинено повторно, за що передбачено покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

25 липня 2019 до суду надійшло клопотання слідчого про застосування до запобіжного заходу у виді тримання під вартою, яке слідчому судді розподілено об 11.55 і передано після обідньої перерви, між 13 та 14 годинами.

Після попереднього ознайомлення з матеріалами клопотання суддя виявив, що немає протоколу затримання підозрюваного. Секретар судових засідань подзвонив до прокурора-процесуального керівника і той підтвердив, що підозрюваний перебуває на свободі. Хоча раніше у Фейсбуці поліція писала про затримання цього чоловіка.

Суд не міг розглядати клопотання за відсутності підозрюваного і здійснив судовий виклик. Оскільки слідчий і прокурор не повідомили засоби оперативного зв’язку з підозрюваним, то повістку також направили прокурору для вручення. Надіслати повістку поштовою у стислі терміни було неможливо. Засідання відклали на наступний день і 26 липня стало відомо, що підозрюваний загинув – повісився.

Суд повідомив, що чоловік підозрювався у вчиненні тяжкого злочину, а раніше неодноразово судимий, у тому числі за вчинення аналогічного злочину, реально відбував покарання у виді позбавлення волі, востаннє звільнився лише 27.02.2018 р.

У суді наголошують, що слідчий за погодженням з прокурором міг одночасно подати клопотання про дозвіл на затримання цього чоловіка для приводу в суд, але не зробив цього.

В суді заявляють, що тепер інцидент стає предметом маніпуляцій і приводом для дискредитації суду та остерігаються розміщення замовних статей в «бульварних» виданнях.

«Суд не бачить звернень слідчих і прокурорів з приводу нелегальних торгівлі з рук по місту, торгівлі тютюновими виробами, самогоном, алкоголем без ліцензії, бензином і дизпаливом, приймання металобрухту, вирубкою лісів і насаджень, реальної боротьби з розповсюдженням наркотиків та багато іншого.

На розгляді в суді на цей час перебуває лише одне давнішнє кримінальне провадження за обвинуваченням у незаконній порубці дерев.

Що стосується розгляду клопотання стосовно гр. Ж з с. Яковенкове … то нічого не стверджуючи, відкритими залишаються питання: яким чином можливе відкрите, тривале вирощування цілої плантації конопель з 1000 кущів за місцем проживання особою, яка повинна бути під постійним, найприскіпливішим наглядом правоохоронців та чому підозрюваний не був затриманий і не доставлений під конвоєм до суду. Прикладів доставки підозрюваних до суду навіть на медичних ношах є достатньо», – зазначає суд.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check