Ексдиректора «Укржитлосервісу» підозрюють у шахрайстві з підвалом ДУС в центрі Києва

Шевченківський відділ управління Нацполіції в м.Києві розслідує справу про заволодіння підвальним приміщенням по вул. Терещенківській,5 площею 87 кв.м.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

За версією слідства, злочин організував завідувач сектору Державного управління справами за попередньою змовою з директором Державного підприємства «Укржитлосервіс» ДУС і третьою особою.

Факт продажу приміщення виявив новий директор «Укржитлосервісу». В грудні 2018 мешканець будинку на Терещенківській повідомив про відсутність водопостачання. Директор і сантехніки виїхали на місце і побачили, що у підвалі будинку ведуться ремонтні роботи. Директор зв’язався із власником, який показав документи і повідомив, що про володіння підвалом має знати його попередник, оскільки він укладав договір про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території.

У судовому рішенні наведено свідчення нового власника. Чоловік розповів, що об’єкт знайшов на сайті OLX. Саме приміщення було в поганому стані, стіни не поштукатурені, відсутній будь-який ремонт. Він спілкувався з представником власника, йому показували правовстановлюючі документи – свідоцтво про право власності ДУС і техпаспорт. Договір купівлі-продажу з боку продавця підписувала особа за довіреністю. За приміщення він заплатив 849 тис. грн.

Приміщення перебувало у  державній власності і на праві господарського віддання було закріплено за ДП «Укржитлосервіс» – підприємством, підпорядкованим Державному управлінню справами.

За даними слідства, у лютому 2017 директор ДП «Укржитлосервіс» Микола Презло замовив технічну інвентаризацію підвалу у приватної фірми. Далі техпаспорт нібито передали спільнику – третій особі. Ця особа 21 березня 2017  звернулася до центру адмінпослуг за адресою м. Київ, вул. Дніпровська набережна, 19-Б про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно. При цьому подавши виготовлене при невстановлених обставинах свідоцтво про право власності від 18.03.2011, з печаткою ДУС та підписане від імені заступника керівника ДУС , яке насправді ніколи не видавалось, а також виготовлений на замовлення директора ДП «Укржитлосервіс» техпаспорт. Пізніше підвал перепродали.

Збитки держави від відчуження приміщення оцінюються у 2,7 млн грн.

8 серпня 2019 Шевченківський суд застосував до ексдиректора «Укржитлосервісу» Миколи Презло запобіжний захід у виді особистого зобов’язання. Прокурор клопотав про заставу, але суд вирішив, що оскільки підозрюваний вже не на посаді, то ризики недоведені. Дії колишнього директора кваліфіковані за ч.4 ст.190 КК – шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою. Йому загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про обрання запобіжних заходів для решти фігурантів поки не відомо.

Сам підвал перебуває під арештом за рішенням суду від 13 березня 2019.

 

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check