Записи розмов суддів Окружного адмінсуду Києва

Національне антикорупційне бюро опублікувало роз’яснення щодо обшуків в Окружному адмінсуді Києва.

Детективи вважають, голова та деякі судді ОАСК організували винесення завідомо неправосудних судових рішень та втрутились у діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і уникнення суддями кваліфоцінювання.

За версією слідства, були штучно ініційовані судові позови про відсутність повноважень у деяких членів ВККС та заборону їм виконувати свої повноваження.

Судді ОАСК мали встановити, що повноваження членів кваліфкомісії закінчилися у 2018 році.

НАБУ зафіскувало тисячі годин розмов фігурантів справи. Наразі оприлюднені їх уривки.

У розмові в якості товариша судді Аблова згадується адвокат Ростислав Кравець, який має подати позов для створення конфлікту інтересів. Аблов називає його Ростиком.

Інший адвокат Олександр Кротюк подав позов до ОАСК проти голови ВККС Козьякова про встановлення відсутності у нього повноважень члена комісії.

Кротюк – це колишній суддя ОАСК, він працював тут у 2006-2016 рр.

За втручання голови суду Вовка було забезпечено зміну двох членів ВККС Щотки та Весельської на наперед визначених «лояльних» – Сіроша та Остапця – переможців конкурсу за квотою Уповноваженого Верховної Ради та Державної судової адміністрації.

В обмін на перемогу кандидата Сіроша Окружний адмінсуд скасував висновки НАЗК щодо декларацій Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

Кандидатом від Державної судової адміністрації був Остапець, який раніше працював у Комітеті Верховної ради з питань правосуддя, котрий час очолював Сергій Ківалов.

В обмін на кандидатуру Остапця голова Державної судової адміністрації Холоднюк зміг залишитись на посаді. Окружний адмінсуд зупинив дію рішення Конкурсної комісії при Вищій раді правосуддя щодо визначення нового голови ДСА.

ДБР завело справу шодо роботи членів Вищої кваліфкомісії після закінчення їх повноважень. У НАБУ вважають, що суддя Вовк мав вплив на слідство.

Суддя Вовк начебто отримує від СБУ дані, чи прослуховується його мобільний телефон.

Також судді обговорювали “комерційні питання”.

 

***

Окрім іншого зафіксовано вплив на судові рішення, пов’язані із скасуванням роз’яснень ЦВК, рішень уряди про тарифи, конкурсами в ДБР, пов’язані з Міністерством юстиції, щодо скасування арешту майна Віктора Януковича, у справах Київського патріархату.

Проекти повідомлень про підозру голові Окружного адмінсуду Вовка і деяким суддям цього суду вже скеровано для підписання заступнику генпрокурора. Йдеться про ст. 351-2 («Перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України»), ст. 375 («Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови»), ст. 376 («Втручання в діяльність судових органів») ККУ.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check