Виправдали адвоката, якого клієнт звинуватив у вимаганні хабара для судді

Суд виніс виправдувальний вирок у зв’язку з недоведеністю в діях адвоката складу злочину.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 26 червня.

Адвоката звинувачували у тому, що він обманом переконав клієнта передати 2 тис. доларів судді Самбірського суду Львівської області, щоб стягнути 20 тис. євро боргу з колишньої співмешканки. Йшлося про заволодіння коштами шляхом обману (шахрайство) і підбурювання до передачі неправомірної вигоди.

В суді чоловік вину не визнав і звертав увагу суду, що клієнт звернувся в правоохоронні органи ще до того, як вони уклали угоду. Сума 2 тис. доларів була запропонована клієнтом як гонорар за справу, що включав у себе також витрати. Суддя будь-які домовленості з адвокатом з приводу хабара так само заперечувала.

При розгляді справи суд визнав, що адвокату повідомлення про підозру здійснено не уповноваженою на те особою – слідчим, а не керівником регіональної прокуратури. При цьому повідомлення про підозру підписані прокурорами, які не включені до групи прокурорів у справі. Суд зробив висновок, що адвокат не набув статусу підозрюваного, а згодом і обвинуваченого.

Водночас суд вважає, що належних та допустимих  доказів вчинення злочину немає. Зокрема, стороні захисту не було відкрито ухвали слідчого судді і клопотання слідчого про надання дозволу на втручання у приватне спілкування. Тому були визнані недопустимим всі докази, отримані від негласних слідчих розшукових дій. Також суд відзначив погану якість записів, здійснених за допомогою невідомих технічних засобів, розібрати зміст цих записів було складно. Показання заявника суд назвав суперечливими, а дії – провокативними.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check