У справі про захоплення фірми загиблого атошника депутату Київської облради призначили мільйон застави

До депутата Київської облради Віталія Карлюка застосували запобіжний захід у вигляді застави в сумі 1,2 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Івано-Франківського міського суду від 5 липня.

У серпні 2014 при звільненні Іловайська від осколкових поранень в спину загинув доброволець АТО, українець американського походження, Марко Паславський.

У лютому 2015 були зареєстровані зміни про директора і учасників ТОВ «Русава-К», агрокомплексу у м.Кагарлик. 97% підприємства належало  DRUCE CORPORATE HOLDINGS LIMITED (BVI), представником якої був Паславський. Договір купівлі-продажу частки корпоративних прав був підписаний, коли Паславський вже був офіційно мертвий.

Тільки 14 травня 2019 року ГПУ повідомила про підозру депутату Київської облради від Блоку Петра Порошенка Віталію Карлюку. За версією слідчих, депутат і його спільники скористалися трагічною загибеллю Паславського. До захоплення компанією вони начебто залучили посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування. Крім того, нібито заволоділи грошовими коштами, рухомим (автомобілі, трактори та сільськогосподарська техніка) та нерухомим майном підприємства, заподіявши шкоду на суму 66,6 млн грн.

22 травня суд давав дозвіл на затримання депутата з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. На початку липня підозрюваний сам з’явився до суду.

Прокурор повідомив, що чоловіку загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Переконував, що як депутат облради є відомою в Кагарлицькому районі особою, має можливість незаконно впливати на свідків, а також іншим чином перешкоджати слідству. За інформацією правоохоронців, у Карлюка начебто є також паспорт громадянина Словенії і нерухомість в цій країні. Однак суд зазначив, що наявність паспорта громадянина Словенії належними доказами не підтверджено.

Прокурор також розповів, що Карлюк уникав прибуття до слідчих, посилаючись на різні нібито поважні обставини, пов’язані  зі зверненням до лікувальних установ, затягуючи хід досудового розслідування.

В суді виступив якийсь свідок (можливо, медик), який повідомив, що Карлюк має нестабільний стан і потребує нагляду лікарів в умовах стаціонару. З травня 2019 року депутат перебуває за лікуванні у зв’язку з серцево-судинними захворюваннями.

У підсумку суд вирішив, що прокурор не довів, що неможливо застосувати більш м’який запобіжний захід, окрім тримання під вартою, і призначив заставу.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check