Суд знову скасував арешт грошей з банку Януковича

Шевченківський суд скасував арешт грошей на рахунку ПАТ «Всеукраїнський Банк Розвитку», які належать ТОВ «Аскор-Інвест». Заборгованість банку перед цією фірмою становить 1,6 млрд грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 5 липня.

У 2014 році Рада ЄС застосувала санкції до сина колишнього президента Олександра Януковича, який був власником «Всеукраїнського Банку Розвитку». Після цього в Україні банк визнали неплатоспроможним і почали ліквідацію. На сьогодні його банківська діяльність припинена.

За інформацією правоохоронних органів, у 2012-2014 рр. працівники банку, діючи в інтересах власника, створювали підприємства для легалізації незаконних доходів.

Із початком ліквідації компанії переуступили ТОВ «Аскор-Інвест» вимоги до банку на суму 2,3 млрд грн. Станом на листопад 2017 року «Всеукраїнський Банк Розвитку» погасив заборгованість перед «Аскор-Інвест» на 699 млн грн. Невиплаченим залишився борг в 1,6 млрд грн.

У квітні 2018 постановою слідчого визнано речовими доказами кошти, які є заборгованістю перед ТОВ «Аскор-Інвест» і зазначені в реєстрі кредиторів банку. 2 травня 2018 року Шевченківський суд арештував кошти в частині вимог кредитора. Було заборонено видаткові операції з накопичувального рахунку, у тому числі уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку.

Але через рік суд вирішив, що арешт коштів на рахунках неплатоспроможного банку є незаконним. Шевченківський суд зіслався на судові рішення, якими з аналогічних підстав скасовані інші арешти на грошові кошти ТОВ «Аскор-Інвест». Суди зазначали, що нікому із працівників «Всеукраїнського Банку Розвитку» і «Аскор-Інвест» про підозру не повідомлялося і, попри тривалий період розслідування, не надано доказів на обгрунтування арешту.

Так само Шевченківський суд скасував арешт коштів на рахунках компанії «Аскор-Інвест» у ПАТ «КБ Земельний капітал». Обидва рішення ухвалив суддя Кіпчарський.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check