Суд повторно закрив справу екс-голови ДУСі щодо “Межигір’я” прибравши згадки про Ставицького і ко

Печерський суд звільнив екс-керівника Держуправління справами Ігоря Тарасюка від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності і закрив справу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 1 липня.

22 грудня 2017 суд за клопотанням Генпрокуратури уже звільняв Тарасюка від кримінальної відповідальності.

Але 16 квітня 2019 Київський апеляційний суд це рішення скасував за скаргою адвоката Ставицького Ігоря Бойка. Останній стверджував, що виклад обвинувачення щодо Тарасюка, де зазначені прізвища інших осіб як співучасників злочину, але які не є обвинуваченими у цій справі і матеріали на яких виділено в окреме провадження, порушує принцип презумпції невинуватості.

В ухвалі від 1 липня 2019 про можливих спільників Тарасюка сказано, що це особи, матеріали відносно яких виділені в окремі кримінальні провадження. Їх посади не вказуються. Начебто саме вони реалізували злочинний умисел, спрямований на заволодіння державним майном, шляхом обміну будівель, споруд та іншого майна комплексу відпочинку «Пуща Водиця» в селі Нові Петрівці , урочище «Межигір’я» на будівлі, розташовані в Києві по вул. Паркова дорога 3-5-7 , (літери А, Б).

Тарасюк нібито не був обізнаним зі схемою та механізмом заволодіння майном, не мав на меті спричинити шкоду державним інтересам і думав, що обмін є вигідним. Тому доручив підлеглим підготувати лист до Міністерства охорони навколишнього природного середовища з проханням передати в управління ДУС будівлі на Парковій дорозі.

За версією ГПУ, екс-чиновник не забезпечив ефективність використання та збереження державного майна, яке перебувало у віддані ДУС і  спричинив тяжкі наслідки державним інтересам у розмірі 506 млн грн.

У 2017 Тарасюку змінили підозру з пособництва в розтраті на службову недбалість, що є менш тяжким злочином і дозволяло звільнити його від кримінальної відповідальності.

Як відомо, у справі про передачу «Межигір’я» фігурують також директор ТОВ «Танталіт» Павло Литовченко, екс-міністр охорони навколишнього природного середовища, екс-голова Правління НАК «Надра України» Едуард Ставицький, колишній президент Віктор Янукович і приватний нотаріус Юлія Ткаченко.

Обвинувальний акт стосовно Ставицького, Литовченка і Ткаченко було скеровано до Святошинського суду Києва. Але у березні 2019 суд повернув обвинувальний акт у зв’язку з виявленими недоліками. ГПУ оскаржує це рішення в апеляції.

На початку червня 2019 стало відомо, що екс-президенту Віктору Ющенку ГПУ також повідомила про підозру в розтраті при відчуженні резиденції «Межигір’я».

У 2017 році суд повернув майно «Межигір’я» у власність держави.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check