Померла суддя, яка показала адвокату дулю

Оріхівський райсуд Запорізької області повідомив про передчасну смерть судді у відставці Лариси Щербань на 54 році життя.

Офіційно смерть настала 17 липня.  Щербань вийшла у відставку 26 березня 2019 року. Вона стала відома після того, як у грудні 2018 в інтернет виклали відео адвоката Галчанського, що суддя в засіданні вилаялася: «Ой, бл**ть, оголошується перерва…».

У матеріалах дисциплінарної скарги йдеться, що аудіозаписом судового засідання зафіксовано, як вона зверталась до захисника: «Чи ви глухий зовсім?», «дебіл», «дебіл дебілом», «оця особь», «людина больна, неадекватна, зовсім хвора».

На відео видно, що під час надання свідком пояснень суддя Щербань підвищеним тоном звернулась до адвоката Галчанського: «Я не бажаю, щоб ви мене знімали», «Я вибью вам зараз цю апаратуру», «тварина», «дать по морді? щас дам», «ну придурок, самий настоящий придурок».

Зрештою, адвокат оприлюднив фото, що суддя показала йому дулю. 

Це відео зроблено захисником, адвокатом, який обліковується у Раді адвокатів Запорізької області Галчанськими Сергієм Вікторовичем (свідоцтво № ЗП001307) позавчора, 12 грудня 2018 року о 10 год. 37 хв., у залі судового засідання Оріхівського районного суду Запорізької області, під час розгляду кримінального провадження (справи), № 12015080000000021 внесеного 14 січня 2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за обвинуваченням громадянина України у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.307 Кримінального кодексу України.Коментар до відео виключно на положеннях законодавства України.Відповідно до положень ст.28 Конституції України:Стаття 28. Кожен має право на повагу до його гідності.Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.Відповідно ст.11 Кримінального процесуального кодексу України:Стаття 11. Повага до людської гідності1. Під час кримінального провадження повинна бути забезпечена повага до людської гідності, прав і свобод кожної особи.2. Забороняється під час кримінального провадження піддавати особу катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню, вдаватися до погроз застосування такого поводження, утримувати особу у принизливих умовах, примушувати до дій, що принижують її гідність.3. Кожен має право захищати усіма засобами, що не заборонені законом, свою людську гідність, права, свободи та інтереси, порушені під час здійснення кримінального провадження.Також див. п.4) ч.1 ст.7 цього Кодексу.

Опубліковано Сергеєм Викторовичем Галчанским Четвер, 13 грудня 2018 р.

Згодом у письмових поясненнях суддя Щербань повідомила, що після закриття судового засідання у кримінальній справі вона із секретарем перебувала у залі та готувалась до проведення декількох судових засідань у режимі відеоконференції, коли до зали раптово увірвався адвокат Галчанський та почав показувати їй непристойні жести, провокуючи її у відповідь, на що вона також показала йому непристойний жест (дулю).

Крім того, Щербань пояснила, що вони з адвокатом тривалий час перебувають у неприязних стосунках ще з часу, коли він працював суддею в Оріхівському районному суді Запорізької області.

21 березня 2019 Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарне провадження щодо Щербань. А 26 березня ВРП ухвалила звільнити її у відставку за поданою нею ж заявою. При цьому зазначалося, що суддя подала заяву ще 6 лютого.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check