НАБУ змусили займатися справою проти Луценка

15 липня генпрокурор Юрій Луценко був на допиті в Національному антикорупційному бюро щодо можливого зловживання службовим становищем у кримінальній справі.

Кримінальне провадження № 52018000000000656 за ч.1 ст.364 КК зареєстроване ще 2 липня 2018 року за заявою представника матері і дружини двох вбитих правоохоронців. Йдеться про Булітка, який загинув 18 лютого 2014 і Симисюка, який помер 20 лютого 2014.

У квітні 2018 ГПУ повідомила про підозру в умисному вбивстві двох правоохоронців учаснику Євромайдану Івану Бубенчику. Подія набула розголосу і Луценко змінив групу прокурорів у справі. Після цього старший прокурор у справі і заступниця Луценка Анжела Стрижевська підозру Бубенчику відкликала, тому що вважала її необґрунтованою. Пізніше Бубенчику повідомили про нову підозру, де йшлося про посягання на життя працівника правоохоронного органу.

Як видно із судового реєстру, внести відомості до ЄРДР за заявою матері і дружини вбитих правоохоронців НАБУ зобов’язав суд.

14.01.2019 постановою детектива Жукової В.І. кримінальне провадження закрито у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення. Детектив зазначала, що не встановлено даних, що вказували б на вчинення посадовими особами ГПУ з використанням влади або службового становища незаконних дій/бездіяльності, спрямованих на уникнення Бубенчиком кримінальної відповідальності.

Адвокат потерпілих Олександр Горошинський оскаржив цю постанову із посиланням на неповноту проведеного досудового розслідування.

Суд погодився із доводами Горошинського, оскільки у справі детектив навіть не опитала самих заявників, не відібрала пояснень у зазначених заявниками свідків із числа посадових осіб ГПУ, зокрема у генерального прокурора Луценка та його заступника Стрижевської.

22 травня 2019 Солом’янський суд скасував постанову детектива НАБУ про закриття справи щодо посадовців ГПУ.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check