ГПУ грубо спізнилась продовжити розслідування щодо водія радника Авакова у справі про $30 тис. хабара

Шевченківський суд Києва відмовив слідчому ГПУ в клопотанні про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо водія радника міністра внутрішніх справ.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 27 червня.

В лютому 2019 року радник міністра прийняв у кабінеті по вул. Інститутська 29/3 представника ПТ «Ломбард Парус» ТОВ «Глобал Франчайзінг» і Компанія». Чоловік прийшов скаржитись на тиск збоку слідчих Головного слідчого управління Національної поліції України, які в рамках кримінального провадження №12018110030001840 від 15.04.2018 про шахрайське заволодіння майном провели обшук і вилучили документацію і техніку.

Під час наступних зустрічей радник міністра повідомив, що в рамках кримінальної справи щодо ломбардів постраждав племінник одного із керівників Національної поліції України, однак останній переконав не чіпати ломбарди та висунув вимогу передати йому 30 тис. доларів США, частину з яких він передасть племіннику. До посередництва в отриманні коштів радник міністра начебто залучив третю особу. За даними ЗМІ, свого водія.

Передача коштів відбулася 14 березня 2019 у Маріїнському парку в місті Києві. Водія затримали з грошима. Йому інкримінували пособництво в отриманні неправомірної вигоди для свого шефа. Того ж дня обшук пройшов в кабінеті радника міністра МВС на Інститутській. За даними ЗМІ, йдеться про колишнього радника міністра внутрішніх справ Віктора Коржа.

15 березня водія арештували з альтернативою застави у 77 тис. грн. Матеріали за ч. 3 ст. 369-2 КК за підозрою радника міністра були виділені в окреме провадження тільки 22 травня 2019. Будь-які ухвали про обрання йому запобіжного заходу чи арешт майна у реєстрі судових рішень відсутні.

Постановою заступника генпрокурора Стрижевської від 14.05.2019 строк досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо водія було продовжено до трьох місяців, тобто до 14.06.2019 року.

У подальшому строк досудового розслідування міг бути продовжений слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим із прокурором. Щоб суд встигнув розглянути клопотання, воно подається в суд не пізніше п’яти днів до спливу строку досудового розслідування. Строк досудового розслідування, який закінчився, не може бути продовжений.

Але у цій справі клопотання було подано лише за один день до завершення строку – 13.06.2019 року. Суддя негайно призначив клопотання до розгляду в той же день на 15 годину. Але в судове засідання не з’явився підозрюваний водій, оскільки за словами захисника він перебував у відрядженні за межами Київської області. Оскільки участь підозрюваного є обов’язковою, nj судове засідання відклали на наступний день. 14 червня водій надав документи, що справді був у відрядженні, але його адвокат заявив відвід слідчому судді Кіпчарському. Клопотання не могли розглянути до вирішення заявленого відводу. Зауважимо, що адвокат ніяк не обгрунтував відвід і тому 24 червня суд відмовив у відводі судді Кіпчарського. Разом з тим, суд вирішив, що строк досудового розслідування сплив ще 14.06.2019, а тому продовженим чи поновленим вже бути не може.

Суддя підкреслив, що в засіданні прокурор і слідчий так і не дали достеменних пояснень щодо причин звернення із клопотанням про продовження строку досудового розслідування із грубим порушенням строків такого подання, які передбачені ч. 5 ст. 294 КПК України.

Слідчий начебто не встиг отримати тимчасовий доступ до даних мобільного оператора про з’єднання між свідками та підозрюваними, а також допитати слідчих поліції у справі про ломбарди, працівників СБУ у справі про хабар, провести додаткові допити, уточнити і перевірити показання деяких свідків.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check