Екс-суддя, який фігурує в афері з нерухомістю, ігнорував повістки ГПУ і до нього дозволили застосувати привід

Суд дозволив здійснити привід підозрюваного екс-судді Солом’янського суду Сергія Зінченка до заступника генерального прокурора.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 12 червня.

Зінченка викликали для повідомлення йому про зміну раніше повідомленої підозри, допиту в якості підозрюваного та вручення матеріалів клопотання про обрання відносно нього запобіжного заходу.

Екс-суддю викликали двічі. 20 травня прокурор дзвонив йому на мобільний і просив з’явитися в ГПУ 23 травня. Крім того, повістка публікувалася на сайті Генпрокуратури і була надіслана Зінченку через додаток «Whatsapp». Але у зазначений час він не з’явився.

28 травня прокурором повторно особисто оголошено та вручено Зінченку повістку про виклик на 10 червня. Екс-суддя начебто відмовився розписатися за її отримання і вкотре не прийшов. Про причини неявки прокуратуру обидва рази ніяк не повідомляв.

Печерський суд задовольнив клопотання слідчого ДБР і доручив працівникам поліції здійснити привід Зінченка в ГПУ на 14 червня. Але з тих пір рішення про обрання йому запобіжного заходу так і не з’явилося. Сама ухвала суду про привід Зінченка була оприлюднена в реєстрі 4 липня.

Нагадаємо, що екс-суддя Зінченко фігурує у справі про заволодіння столичними квартирами померлих осіб за підробленими документами. У березні 2018 йому повідомили про підозру в замаху на шахрайство і пособництві у підробленні документів. Але згодом слідчі начебто з’ясували додаткові обставини і виникла потреба повідомити змінену підозру.

Окрім колишнього судді, у схемі були задіяні двоє адвокатів, нотаріус, голова сільради і ще дві особи. У травні цього року Шевченківський суд Києва почав розгляд справи за обвинуваченням колишнього голови Михайлівської сільради, який звинувачується у реєстрації підробних заповітів. Минулого тижня прокуратура повідомила про передачу до суду справи проти адвокатеси, яка у 2016 році за попередньою змовою з групою осіб, використовуючи підроблені документи, заволоділа правом власності на об’єкти нерухомого майна, чим завдано збитків фізичним особам на суму майже 10 млн. грн. Інший адвокат Володимир Саєнко у 2018 вилетів у Прагу і не повернувся. Тепер він перебуває у розшуку.

Із причин, що не залежали від їх волі, зловмисники не змогли довести задумане до кінця.

Більше про це читайте у тексті – Адвокатсько-суддівський бізнес

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check