Екс-чиновника з Теплодара виправдали від $3 тис. хабара, побачивши провокацію

Суд визнав екс-начальника Управління майна та інвестицій Теплодарської міської ради Одеської області невинуватим і виправдав його в зв’язку з недоведеністю в його діянні складу злочину.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 липня.

В кінці літа до чиновника звернувся чоловік, який сказав, що є  представником фірми «Інтегралє» і французький інвестор може інвестувати приблизно 3,5 млн. доларів США на будівництво заводу з переробки шин. Під завод потрібен був бетонний майданчик. За версією заявника, працівник міськради хотів 20 тис. доларів – для себе, а також мера і його заступника. Після перемоги в конкурсі на право оренди передали 3 тис. доларів і одразу відбулося затримання.

Обвинувачений вину не визнавав. Він розповів, що представник інвестора справді  написав на аркуші паперу «20 тисяч доларів США», уточнивши, що це гроші за площадку. На це чиновник начебто відповів, що вони грошей не беруть і взагалі раді інвесторам. Але під час двох наступних зустрічей бізнесмен все-таки дав 1 і 2 тис. доларів. Обвинувачений визнав, що гроші взяв, але сприймав їх не як хабар, а як аванс за свою майбутню роботу на заводі, оскільки нібито збирався там працювати. Екс-чиновник вважає, що заявник його спровокував.

Суд визнав недопустимими результати негласних слідчих розшукових дій. Ухвала слідчого судді і дві постанови прокурора про проведення контролю за вчиненням злочину і використання помічених коштів були відкриті стороні захисту та потерпілому тільки в ході судового розгляду. Суд зіслався на позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 16.01.2019 р., що ці процесуальні документи не є додатковими матеріалами і мають відкриватися з іншими доказами у порядку ст.290 КПК, тобто до передачі справи в суд.

Крім того, у матеріалах справи відсутня постанова прокурора про залучення заявника до конфіденційного співробітництва та участі у проведенні НСРД, заява особи про згоду на таке залучення.

Інші докази – показання потерпілого, свідків, документи – суд вважає недостатніми для доведення вини. Зокрема, ніхто зі свідків не підтвердив, що їм відомо про бажання обвинуваченого отримати неправомірну вигоду.

Суд також визнав, що потерпілий спровокував обвинуваченого на отримання 3 тисяч доларів хабара.

Після затримання чиновника як представник ТОВ «Інтегралє», так і саме це підприємство, втратили інтерес до подальшого співробітництва з Теплодарською міською радою, на пропозиції підписання договору оренди майданчика під завод не реагували.

Суд зробив висновок, що дії потерпілого були спрямовані на документування передачі хабара, а не реалізацію комерційної діяльності підприємства, яке він представляв.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check