Судді пішли радитися про вирок у справі про “$2 млн за закриття справи Онищенка”

Судді Голосіївського суду вийшли у нарадчу кімнату для постановлення вироку за обвинуваченням Сергія Лаврова у шахрайстві і підбурюванні до передачі неправомірної вигоди керівнику САП Назару Холодницькому оголошення вироку очікується 13 червня.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

У дебатах з промовами виступили прокурор, адвокати Лаврова і сам обвинувачений.

Адвокати Олена Асатрян і Андрій Павлій стверджували про відсутність складу злочину і недоведеність вини, а також провокацію з боку правоохоронних органів, у зв’язку з чим зібрані докази мають бути визнані недопустимими. Зокрема, Павлій вважає, що заявник Руслан Карлюк який був агентом правоохоронних органів і фактично провокував його підзахисного, був залучений до конфіденційного співробітництва з порушеннями. Відомості до ЄРДР були внесені 20 липня 2016, тоді як заява Карлюка надійшла тільки через 6 днів, а заява нібито від імені Онищенка взагалі не містить дати. Онищенко в справі ніколи не допитувався, але передав через адвоката заяву про відсутність претензій морального чи матеріального характеру. Карлюк сам надав 1000 доларів правоохоронцям для використання під негласних слідчих розшукових дій стосовно Лаврова, а тому, як вважає захисник, не може вважатися потерпілим від заволодіння коштами шляхом обману. Також адвокати підкреслили, що саме Карлюк ініціював зустрічі з його підзахисним і на відео саме він говорив про гроші, спонукав Лаврова розповісти, скільки і кому треба дати. Водночас на відео не зафіксовано передачу коштів, оскільки в цей момент зображення зникає і чути тільки голос Карлюка. Крім того, адвокат Павлій вважає, що у справі порушено підслідність, оскільки  ч.4 ст. 369 КК мало розслідувати НАБУ, а не ГПУ.

Сергій Лавров в останньому слові сказав, що невинуватий і сподівається на законне і справедливе рішення. З його слів, в суді працівники прокуратури намагалися влаштувати «цирк», щоб «побольнее ударить» Холодницького і Ситника, а потім і Онищенка. Він розповів, що у травні ГПУ повідомила про підозру депутату Карлюку щодо подій із захопленням підприємства у 2015 році. Лавров припускає, що справа умисно гальмувалася, тому що Карлюк був агентом ГПУ.

«Внаглую вырвали 2 года и 7 месяцев из моей жизни. Я жил нормальным, порядочным  человеком, который в конце 2016 должен был вступить в брак… Уже находясь в СИЗО, я узнал, что моя невеста беременна, у меня родилась прекрасная дочь, которой уже 1 год и 10 месяцев», – сказав Лавров і продемонстрував суддям фото дитини.

Раніше прокурор Паршутін попросив суд призначити Лаврову покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За версією обвинувачення, у 2016 році Лавров запропонував Онищенку закрити «газову справу» в антикорупційній прокуратурі через надання його «родичу» Холодницькому винагороди. Спочатку йшлося про 1 млн 200 тис. доларів. Інформацію про суму хабара Лавров начебто повідомив у Viber. Онищенко, у свою чергу, нібито показав переписку депутата Київської облради від БПП Віталія Карлюка, з яким перебував у дружніх стосунках, і порадив написати заяву у правоохоронні органи.

Далі, як йдеться у матеріалах справи, 15 серпня 2016 Лавров підтвердив Карлюку свою обіцянку на зустрічі у ресторані «Прага» по проспекту Академіка Глушкова в Києві (недалеко від Голосіївського суду) і при цьому збільшив суму винагороди до 2 млн доларів, а половина цієї суми мала стати авансом. При цьому Лавров нібито переконав  Карлюка, що є родичем керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – Назара Холодницького. А точніше – його двоюрідним братом.

Тільки на зустріч 8 листопада 2016 Карлюк прийшов зі спецзасобами для відеофіксації зустрічі. І на парковці ресторану «Прага» після виходу з автомобіля Карлюка Лавров був затриманий, а біля нього лежав пакет із 1 млн доларів імітаційними купюрами.

З листопада 2016 Лавров перебуває під вартою, оскільки не вносить заставу.
Слідством встановлено, що Лавров не має родинних зв’язків з Холодницьким. Тому йому пред’явлено обвинувачення у шахрайстві в особливо великих розмірах і підбурюванні до передачі неправомірної вигоди.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check