Суд виправдав прокуроршу, якій Генпрокуратура “ДНР” присвятила некролог

Колишнього помічника прокурора м.Торез Донецької області Тетяну Варвашеню виправдали від звинувачення в участі у терористичній організації.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 червня.

За матеріалами справи, жінка має вищу юридичну освіту тривалий час працювала в органах прокуратури України та була звільнена за власним бажанням з посади прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Донецької області в грудні 2014. За версією обвинувачення, у період з лютого 2015 року по теперішній час вона за власною ініціативою на території міста Торез працює на «ДНР» і призначена на посаду Сніжнянського міжрайонного прокурора «ДНР». Її дії кваліфікували як участь у терористичній організації.

До суду обвинувачена не прибула і її справу розглядали заочно.

Доказами були записи телефонних розмов, на яких свідки впізнали голос обвинуваченої. Водночас відомо, що ухвали 2015-2016 рр. на проведення НСРД були розсекречена після передачі справи до суду тільки у квітні 2019 і надані в судовому засіданні разом із протоколом про відкриття захиснику додаткових матеріалів. Сторона захисту заперечувала проти допустимості результатів НСРД.

У зв’язку з ненаданням цих судових ухвал стороною обвинувачення стороні захисту під час виконання вимог ст. 290 КПК, суд вирішив не використовувати дані НСРД при ухваленні вироку. Суд підкреслив, що прокурор мав заздалегідь подбати про розсекречення ухвал.

Також суд зазначив, що відомості з сайту «Миротворец» не є доказом.

Суд виправдав жінку через недоведеність, що в її діях є склад злочину.

15 серпня 2017 року на сайті Генпрокуратури «ДНР» був опублікований некролог у зв’язку зі смертю заступника прокурора Тореза Тетяни Варвашені. Причини смерті жінки 1971 р.н. не повідомлялися.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check