Апеляційний суд пояснив, чому не задовольнив скарги на вирок екс-керівнику апарату Дарницького суду за підроблені рішення

Київський апеляційний суд оприлюднив своє рішення з приводу скарг на вирок екс-керівнику Дарницького суду Олексію Медведєву, який реєстрував підроблені судові рішення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 4 червня.

Вирок оскаржив адвокат Пітера Тоу, оскільки останнього не залучили до розгляду справи як потерпілого. Медведєв зареєстрував рішення, за яким майно вибуло із власності клієнта. Однак апеляційний суд звернув увагу, що Тоу визнаний потерпілим в іншому кримінальному провадженні, де підозрюваним є інша особа, хоча обидва провадження стосуються одного і того ж майна. Підстав для скасування вироку суд не побачив.

Нагадаємо, що Пітер Тоу претендує на частку будинку біля Андріївського узвозу, власником якого, за підробленим рішенням визнали іншу особу. Але Пітер Тоу сам отримав свою частку на підставі рішення Шахтарського суду Донецької області 2010 року, а інша давня співвласниця його прав не визнавала і стверджувала про шахрайські дії.

За попередньою інформацією, окрім Медведєва, слідство мало дані про причетність до схеми із заволодіння нерухомістю за підробленими судовими рішеннями ще трьох осіб. Один із них – чоловік, чий паспорт використовували для оформлення права власності, мертвий з 2005 року.

Також до апеляційного суду надходила скарга на те, що суд першої інстанції не хоче виправити описку. У вироку сказано, що підроблене рішення ухвалене у 2014 році, а заявник переконує, що насправді йшлося про 2008 рік. Це рішення є в реєстрі, після вироку суду його не видаляли. У реєстрі його дата зазначена як 09.10.2008. Однак у вироку Подільського суду вказано дату як 09.10.2014. Суд відмовився змінювати дату, оскільки саме така дата є в обвинувальному акті. Заявник передав апеляційному суду копію рішення, але судді повідомили, що вона не завірена належним чином, зокрема відбитком гербової печатки суду. Крім того, з копії не видно дати прийняття рішення судом. Суд зазначив, що учасники не позбавлені права повторно звернутися з заявою про виправлення описки, надавши завірені документи.

Додамо, що коли правки не внесуть, потерпілі не зможуть посилатися на цей вирок, щоб повернути через суд спірне майно. Йдеться про приміщення горища у багатоквартирних будинках у Києві по вул. Дніпровська Набережна 23 і 25.

У грудні минулого року Подільський суд затвердив угоду, за якою екс-керівник Дарницького суду Києва Медведєв визнав себе винним у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду (ч.1 ст.376-1 КК) і використанні завідомо підробленого документа (ч.4 ст.358 КК). Йшлося про більше 20 підроблених рішень, що стали підставою для визнання права власності на понад 80 об’єктів нерухомості в місті Києві. Медведєва покарали штрафом у 17 тис. грн. Раніше весь колектив Дарницького суду брав його на поруки. Підроблені рішення реєструвалися з використання логінів і паролів різних працівників суду. Однак Медведєв узяв все на себе. В угоді про визнання винуватості написано, що логіни і паролі Медведєв отримав за невстановлених досудовим розслідуванням обставин.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check