Від заявника до підозрюваного

За тиждень до дебатів у справі про $2 млн за закриття справи Онищенка заявнику-депутату Київської облради від БПП Віталію Карлюку повідомили про підозру.

Віднедавна автором цього сайту відстежується справа, заявником у якій був Карлюк. Останній повідомив, що вихідець із Одеси Сергій Лавров начебто видавав себе за двоюрідного брата керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і пообіцяв за $2 млн закрити газову справу Онищенка.

На сайті можна прочитати про записи розмов Карлюка з Лавровим, а також допит обвинуваченого. Наступного тижня у справі очікуються дебати і вихід суддів в нарадчу кімнату.

І от 15 травня 2019 генпрокурор Юрій Луценко написав у Фейсбук:

«В резонансній справі рейдерського заволодіння агрокомплексу «Росава-К», яка належала загиблому в АТО добровольцю, українцю американського походження Марку Паславському, оголошено підозру депутату Київської облради В. Карлюку».

Паславський загинув 19 серпня 2014 року в Донецькій області при звільненні Іловайська.

У лютому 2015 були зареєстровані зміни про директора і учасників ТОВ «Русава-К», агрокомплексу у м.Кагарлик, який належав Паславському. Підприємство переоформили на Леоніда Мосійчука. Підставою став договір від 11.08.2014 щодо купівлі-продажу частки корпоративних прав між компанією DRUCE CORPORATE HOLDINGS LIMITED (BVI) в особі Паславського та Мосійчуком, скріплений підписами сторін 10.09.2014. Однак на момент підписання Паславський уже був офіційно мертвий. Згодом з’ясується, що так само сумнівно за заповітом, який не складався, була відчужена квартира у Львові.

По гарячих слідах ще 9 лютого 2015 було зареєстроване кримінальне провадження  № 12015110190000080 за ч. 3 ст. 206-2, ч. 1 ст. 358 КК щодо протиправного заволодіння майном і підроблення документів. Із публічного судового реєстру видно, що у 2015 слідчі дії велися саме по цьому провадженню. Але в лютому 2016 було зареєстровано нову справу №12016100010001219 за ч. 3 ст. 206-2, ч. 1 ст. 367, ч. 1 ст. 388, ст. 356, ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 191 та ч. 1 ст. 364 ККУ.

Леонід Мосійчук, на якого переписали підприємство, з березня 2016 перебуває у розшуку.

 

Загибель Марка Паславського в ході бойових дій в Іловайську від осколкових поранень в спину стала предметом уваги правоохоронних органів тільки з 5 грудня 2016. Кримінальне провадження № 42016051110000147 за ч.1 115 КК – умисне вбивство розслідувалося Військовою прокуратурою сил АТО.

Єдина судова ухвала у цій справі оприлюднена у квітні 2017. Там йдеться про дві версії умисного вбивства. Зокрема, з приводу купівлі-продажу підприємства  «Русава-К», а також через конфлікт із Семеном Семенченком.

Паславський в минулому громадянин США, колишній майор американської армії, у 1991 році переїхав в Україну і займався бізнесом. У 2014 він у якості добровольця брав участь в АТО спільно з 2 батальйоном спецпризначення «Донбас». У квітні 2014 він начебто передав командуванню батальйону в особі Семенченка (Костянтина Гришина) власні кошти в розмірі 300 тис. доларів для придбання на потреби батальйону безпілотних літальних апаратів. Однак безпілотники не були придбані. 8 серпня 2014 року у місті Курахово Донецької області Паславський нібито висловив Семенченку претензії з приводу крадіжки грошей та пригрозив фізичною розправою в разі їх не повернення. 19 серпня Паславський загинув. Версії були, але з 2017 року жодних новин про розслідування немає, відтак невідомо, чи справу взагалі не закрили.

Про можливу причетність Карлюка до захоплення підприємства в інтернеті писали від самого початку. Однак слідчі Нацполіції в суді зіслалися на Карлюка тільки в серпні 2018.

«Встановлено, що до вчинення вказаних кримінальних правопорушень може бути причетним Карлюк В.І., який імовірно являється організатором рейдерського захоплення ТОВ «Русава-К».

Також згідно показів свідків встановлено, що частина техніки яка належала ТОВ «Русава-К» була вивезена на підприємства засновником чи директором яких являється чи являвся Карлюк В.І., а саме ТОВ «Віскар» код ЄДРПОУ: 37341975 та ТОВ «Віскар Агро», код ЄДРПОУ: 36983638», – йдеться в ухвалі.

24 квітня 2019 старшим слідчим поліції на підставі ухвали суду проведено обшук в помешканні Віталія Карлюка у селі Мархалівка Київської області. Вдома в Карлюка вилучили звернення директора ТОВ «Русава-К» до двох народних депутатів, копію висновку експертного почеркознавчого дослідження від 05.03.2015, копію угоди від 23.03.2015 і чорнові записи на двох аркушах паперу. Суд арештував ці документи як речові докази. Також речовим доказом визнали яхту марки See rey, яку знайшли на земельній ділянці фірми Карлюка.

Зазначимо, що обшуки відбулися через більш аніж 4 роки з моменту імовірного злочину. За тиждень до обшуку суд провів допит обвинуваченого у справі, де заявником є Карлюк, а ще тижнем раніше дослідив матеріали НСРД за участі Карлюка. В ході цих засідань обвинувачений неодноразово називав Карлюка агентом ГПУ. Мільйон доларів за закриття справи Онищенка Карлюк під контролем правоохоронних органів передавав Лаврову 8 листопада 2016 року, на той момент розслідування щодо захоплення «Русава-К» вже тривало.

Оцінку доказам надасть суд. Однак уже зараз можна відзначити, що на записах НСРД говорив в основному Карлюк і саме йому належить фраза: «Ти сказав: «Назар Холодницький – мій кум, брат, сват»… Мені пох… хто!». А у момент начебто передачі коштів зображення взагалі зникає і чути тільки звук. І Карлюк, і Лавров позиціонують себе як добрі друзі Онищенка. «Для мене він хороший товариш. Ми говоримо, щоб чоловіку допомогти», – говорив Карлюк. «Знаю Александра Романовича Онищенко по меньшей мере 10 лет», – такими словами починав свої показання в суді Лавров. Тим часом сам Онищенко, який має статус потерпілого, не допитувався і надіслав до суду листа про відсутність претензій та загалом виглядає так, що намагається повністю дистанціюватися від цієї історії.

Коли до дебатів у справі залишився тиждень, ГПУ заявила, що Карлюк став підозрюваним у справі про захоплення підприємства загиблого добровольця Паславського. Достеменно невідомо, чи пов’язана ця активність із перебігом судової справи, ініціатором якої став Карлюк. Але, схоже, у випадку невдалого фіналу ГПУ вже себе перестрахувала.

 

Ірина Салій, сайт «Судовий репортер»

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check