У Житомирі чоловіка, який запропонував слідчому 1 тис. доларів, засудили на 4 роки

Суд визнав чоловіка винним у пропозиції хабара і призначив йому покарання у виді 4 років позбавлення волі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Богунського райсуду Житомира від 13 квітня.

За матеріалами справи, у грудні 2017 обвинувачений зайшов у кабінет слідчого поліції і запропонував 1000 доларів за повернення вилученого автомобіля. Гроші обіцяв перерахувати на карточку.

В суді чоловік вину не визнав. З його слів, це слідчий заявив про можливість повернути арештований автомобіль за винагороду у 50 тис. грн. Інакше погрожував, що автомобіль у нього заберуть. Про цей інцидент він нікому не повідомляв і не звертався до правоохоронних органів, але і не погодився, оскільки не мав грошей. У грудні 2017 слідчий попросив його приїхати у відділок, щоб провести огляд автомобіля. Після огляду він розписався на прохання слідчого у якомусь документі. Згодом вони пішли до кабінету, де на запитання про майбутню долю автомобіля, слідчий повідомив обвинуваченому, що за пару днів у нього заберуть машину. Тому він злякався та запропонував слідчому 1000 доларів, щоб не забирали. Але той сказав, що таке питання не вирішує і необхідно говорити на дану тему з начальником, якому зателефонував. Потім зайшли поліцейські, посадили його в крісло і вийняли речі з кишень. У чоловіка вилучили карточку на ім’я його племінника, яку за кілька днів до того було поповнено на 70 тис. грн. Автомобіль повернули восени 2018 року. Повідомив, що не має освіти.

Слідчий розповів, що розслідував справу про шахрайство і підозрюваного у справі було затримано разом з цим чоловіком і на машину було накладено арешт. В грудні до нього приїхав власник авто і пропонував гроші за його повернення. Він доповів начальнику і щодо власника машини почали проводити негласні слідчі дії. Наступного разу чоловік запропонував перекинути 1000 доларів на карточку і говорив це в кабінеті, що був обладнаний спеціальними засобами відео спостереження та аудіо запису. Після цього слідчий запросив в кабінет  начальника слідчого відділу, якому обвинувачений озвучив ту саму пропозицію, а начальник відділу відповів, що той вчиняє злочин. Далі в кабінет зайшли працівники внутрішньої безпеки та слідча і було складено протокол затримання.

Також про пропозицію хабара заявив оперуповноважений поліції. Він стверджував, що обвинувачений звертався 2-3 рази до нього з проханням повернути автомобіль та пропонував щоразу винагороду в сумі 20 тис. грн. Але він відмовив, запропонувавши по арешту звернутися до слідчого у справі та рапортом повідомив керівництво про таку пропозицію обвинуваченого. За годину до затримання обвинувачений біля головного входу до відділу поліції начебто знову пропонував йому гроші і обронив їх та почав збирати.

Хоча обвинувачений не визнав вину, суд визнав її доведеною. А доводи щодо провокації з боку оперуповноваженого суд визнав такими , що не підтверджуються і повністю спростовані доказами, зокрема показаннями свідків та матеріалами справи.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check