Суд відмовився закривати справу Кулика, не погодившись із підставами прокурора (відео)

Голосіївський суд Києва 3 травня відмовив заступнику голови САП у клопотанні про закриття справи у зв’язку з набуттям чинності закону, що скасовує кримінальну відповідальність за діяння.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд вважає, що КПК не покладено повноважень на суд закрити справу на п.4 ч.1 ст.284 КПК на стадії судового розгляду, як у клопотанні наполягає прокурор.

Суд розглядає клопотання про закриття справи Кулика

Суд розглядає клопотання про закриття справи Кулика

Опубліковано Судовий репортер Пʼятниця, 3 травня 2019 р.

Раніше на стадії підготовчого засідання Солом’янський суд Києва за  п.4 ч.1 ст.284 КПК закривав справу про незаконне збагачення міністра інфраструктури Володимира Омеляна. КПК дозволяє закривати справу на стадії підготовчого засідання на такій підставі. Однак в підставах закриття справи під час судового розгляду п.4 ч.1 ст.284 КПК не вказана.

В минулому засіданні, суд уже говорив Грищуку про цю колізію і радив «підкорегувати позицію». Однак прокурор не став змінювати підстав клопотання і тільки надав судову практику про закриття справ.

Водночас обвинувачений Костянтин Кулик заперечив проти клопотання і сказав, що хоче продовження розгляду справи і винесення виправдувального вироку.

Кулик зазначив, що Конституційний суд визнав ст.368-2 ККУ такою, що не відповідає Конституції, однак він вважає, що немає  закону, який би скасовував кримінальну відповідальність за цієї статтею. Кулик сказав, що прокурор мав би відмовитися від обвинувачення.

У підсумку суд у клопотанні прокурора відмовив і відклав розгляд.

Суд відмовляється закрити справу Кулика

Опубліковано Судовий репортер Пʼятниця, 3 травня 2019 р.

Прокурор сказав, що визначиться з позицією після вивчення судового рішення.

Дата наступного засідання наразі невідома.

Колишньому військовому прокурору сил АТО інкримінується набуття нерухомого майна, законність якого не підтверджена доказами, на суму 2,86 млн грн. На матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.

Після передачі справи проти Кулика до суду, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів його на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

Як відомо, у справі Кулика суд зупинився на дослідженні письмових доказів.

30 листопада  2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що не встановило ознак незаконного збагачення в діях прокурора Костянтина Кулика. Рішення НАЗК стосувалося декларацій за 2015 і 2016 рр.

Нагадаємо, що 28 березня 2019 Костянтин Кулик повідомив про підозру у відмиванні мільярдів оточення Януковича екс-главі АП Борису Ложкіну, колишній главі Нацбанку Валерії Гонтаревій і чинному заступнику голови Адміністрації президента Олексію Філатову.

Після цього прес-служба ГПУ повідомила, що Кулик діяв з порушеннями, тому Ложкін, Гонтарева і Філатов не вважається підозрюваними, а діям прокурора дасть оцінку Державне бюро розслідувань. Після цього Кулик заявив, що з його кабінету вивезли матеріали справи і начебто готується його арешт.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check