Суд скасував арешт майна латвійського мільйонера у справі про «вишки Бойка»

Печерський суд Києва скасував арешт майна латвійського мільйонера Василя Мельника.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу суду від 26 квітня.

У списку – 7 земельних ділянок в Латвії загальною площею понад 100 га зі спорудами, квадроцикл, гідроцикл, яхта, автомобіль, а також корпоративні права Мельника у 10 латвійських компаніях: Finansu investiciju kompanija FIC (100%), Eiro Steel (100%), Graphical Paper (50% ), Eiroholdings Invest (100%), EIROHOLDINGS (100%), Servi Ko (0,051%), Remars-Riga (55,15%), DEUL (2,55% ), Chrisal Baltia (1% ), SIA «Eiroholdings» (50% ).

Арешт наклали у серпні минулого року у справі про заволодіння коштами «Нафтогаз України» в сумі 1,7 млрд грн.

Адвокат подав клопотання про скасування арешту. Він переконував суд, що повідомлення про підозру Мельнику здійснено з недотриманням вимог КПК, тому його клієнт не набув статусу підозрюваного, а розслідування триває невиправдано довго.

Суд встановив, що  єдиною підставою для накладення арешту була можливість застосування до Мельника додаткового покарання у виді конфіскації майна. Суд зазначив, що неодноразово зобов’язував ГПУ надати матеріали щодо вручення повідомлення про підозру Мельнику, дотримання порядку вручення повідомлення про підозру та обґрунтованість висунутої підозри, але вимогу не виконали і матеріалів не надали. 26 квітня 2019 представник прокуратури в суд взагалі не з’явився, передавши письмові заперечення щодо скасування арешту.

Відтак суд зробив висновок, що доводи захисника, що Мельник не набув статусу підозрюваного, не спростовані, а тому обставини, які би обумовлювали арешт його майна відсутні.

ГПУ повідомляла Мельнику про підозру у заволодінні чужим майно шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому злочинною організацією; легалізації вказаних грошових коштів; у складанні і видачі завідомо неправдивих офіційних документів, а також внесенні в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, вчиненні іншого підроблення офіційних документів у складі злочинної організації.

Василь Мельник відомий як глава правління  компанії RIGAS KUGU BUVETAVA. Раніше він дав показання у справі про так звані «вишки Бойка». Зокрема, розповів про рух через офшорні компанії частини коштів, витрачених на закупівлю, а саме $135 млн.

19 січня 2018-го Печерський суд низкою ухвал арештував рахунки офшорних компаній, на які, зі слів Мельника, надходили кошти від закупівлі «вишок Бойка».

За версією слідства, у березні-вересні 2010 року учасники злочинної організації спланували закупівлю двох самопідіймальних плавучих бурових установок не  безпосередньо у  виробника , а через підконтрольні фіктивні підприємства  «Highway Investment Processing LLP» та «Rigas Kugu Buvetava» за  явно завищеними цінами і заволоділи державними коштами у сумі більше 400 млн. доларів.

Історію з їх придбанням назвали «вишками Бойка» на честь тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check