Суд дозволив арешт лісника Януковича

Апеляційний суд задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про застосування до екс-голови Держлісгентства Віктора Сівця запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 22 квітня.

Раніше, 13 лютого, а також у минулому році суд неодноразово прокурору відмовляв, вважаючи, що Сівцю не повідомлено про підозру у передбаченому законом порядку і він не набув статусу підозрюваного.

За оперативною інформацією, у лютому-березні 2014 року Сівець через тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим виїхав на територію Росії, де, можливо, проживає на даний час.

Згідно з обліками міграції Головного управління МВС РФ, Сівець мав паспорт громадянина РФ від 16.11.2000, який змінив 10.09.2015 у зв’язку із досягненням 45-річного віку.

Національне центральне бюро Інтернолу РФ підтвердило, що 31.01 2017 місце перебування Сівця було встановлено в місті Москві. Того ж дня Сівця було доправлено до Тверського районного відділку поліції, де він пред’явив свій паспорт. Оскільки він є громадянином Росії, його не було заарештовано для подальшої видачі відповідно до законодавства Російської Федерації.

Також адвокат Сівця і його дружини надавав суду документи, що свідчать про факт їх постійного проживання  на території Росії та громадянство цієї країни.

У листопаді 2017 Інтерпол зняв Віктора Сівця з міжнародного розшуку, оскільки український суд відмовився застосувати до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У серпні 2018 НАБУ оголосило Сівця у міжнародний розшук і знову скерувало матеріали в Укрбюро Інтерполу. Солом’янський суд відмовлявся брати його під варту, вказуючи на відсутність доказів оголошення у міжнародний розшук.

Але Апеляційний суд вважає, що КПК не визначає, у який саме спосіб має бути доведено факт перебування особи у будь-якому із видів розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку особи має бути винесена постанова органом досудового розслідування. Також Апеляційний суд зіслався на  обґрунтованість підозри та доведеність існування ризиків.

Суд обрав щодо Сівця запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Після затримання і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки слідчий суддя повинен розглянути за участю Сівця питання про застосування обраного щодо нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м’який.

У жовтні 2018 суд також дозволив взяти під варту дружину Сівця – Марину Журавльову.

Екс-чиновникові інкримінують, що він зі своєю дружиною організував схему отримання хабарів від іноземних компаній – імпортерів з України лісо- та пиломатеріалів. Гроші під виглядом маркетингових послуг перераховувалися на рахунки компаній – MEGA-COMMERCE LIMITED (Сполучене Королівство), MEGANON-COMMERCE LLP (Сполучене королівство), FARADAY &aом, CO, S.A (Панама). У випадку невиконання вимог щодо сплати коштів повідомлялося, що експорт лісоматеріалів потрібних для компаній-імпортерів буде припинено.

За даними слідства, через зазначені «прокладки» Віктор Сівець з дружиною відмили 3,7 млн доларів і 10,8 млн євро або в сумі станом на дату отримання коштів – понад 141 млн грн. Ці гроші він начебто вимагав і отримав у період з лютого 2011 року по лютий 2014 року від іноземних компаній – GRUP AGAC ITHALAT IHRACAT SAN. VE TIC. LTD. STI. (Турецька Республіка), UNILES S.R.O. (Словацька Республіка), BALTIC WOOD SPOLKA AKCYJNA (Польща) та CONFANA INDUSTRIES SRL (Румунія).

Досудове розслідування здійснюється Національним антикорупційним бюро України.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check