Офіс Онищенка хотіли обміняти на будинок у Гусачівці

Міністерство юстиції скасувало рішення про державну реєстрацію права власності ТОВ «Луг 69» на об`єкт нерухомого майна №52-53 в будинку 27-Б по вулиці Хрещатик в місті Києві.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на інформацію в реєстрі судових рішень.

У квітні 2018 суд арештував майно ТОВ «Майдан-Плаза» і заборонив розпоряджатися приміщеннями площею 535 кв.м. по вул. Хрещатик 27-Б. Нерухомість передали в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів. За даними слідства, тут фактично розміщувався офіс «злочинної організації» нардепа Олександра Онищенка, якого звинувачують у заволодінні коштами ПАТ «Укргазвидобування».

1 серпня 2018 у момент фактичної передачі активу на об’єкт приїхали невідомі люди і надали витяг з реєстру, що «Майдан-Плаза» більше не є власником приміщень.

Фірма «Гесіс Са Київ» як засновник «Майдан-Плаза» 1 червня 2018 нібито уклала з ТОВ «Луг 69» договір міни приміщень на Хрещатику на будинок в селі Гусачівка Обухівсього району Київської області, вул. Лесі Українки,69. У реєстрі нерухомого майна є дані, що це будинок на 520 кв.м., з яких житлова площа – 73 кв.м.

У вересні 2018 за скаргою АРМА Міністерство юстиції скасувало записи про реєстрацію зміни права власності на офіс на Хрещатику. Мін’юст також тимчасово на 6 місяців заблокував доступ двом держреєстраторам, які вносили ці записи. Йдеться про держреєстратора Київської Філії комунального підприємства Вишеньківської сільради «Добробут-Гарант» та державного реєстратора Філії КП «Добробут» Литвинівської сільради.

Компанія «Луг 69» оскаржувала наказ і вимагала поновити реєстраційні записи, але 22 квітня 2019 Окружний адмінсуд Києва у позові відмовив.

До березня 2018 засновницею «Майдан – Плаза», яке володіє приміщенням, була мати Онищенка – Інеса Кадирова. За даним Youcontrol, у 2009 році директором «Майдан – Плаза» був сам Олександр Онищенко. 14 березня 2018 року власником фірми замість Кадирової стала компанія «Гесіс СА» (Швейцарія), бенефіціар якої – швейцарець Полло Норіс. За даними НАБУ, швейцарські власники були пов’язані з нардепом, оскільки на нового директора  неодноразово виписував довіреності як сам Онищенко,  так і його мати та екс-дружина Меліта, яка є громадянкою Хорватії. Корпоративні права вартістю 5 млн грн арештували і передали в управління АРМА.

29 грудня 2018 переможцем електронних торгів з продажу корпоративних прав арештованої компанії стало ТОВ «Сеіл Компані» через представника Вадима Слівчака.

Після зміни власників  «Майдан – Плаза» зверталась до суду про скасування арешту приміщень на Хрещатику, але отримала відмову. У рішенні Солом’янського суду від 16 травня 2019 йдеться, що оскільки розслідування завершено і матеріали справи передано до Печерського суду, то саме цей суд має розглядати клопотання про скасування арешту.

Нагадаємо, що нардепа Онищенка судитимуть заочно, оскільки він ухиляється від суду і слідства за кордоном.

За версією НАБУ, Олександр Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check