Екс-чиновника і комерсанта виправдали від розкрадання 5 мільйонів на резиденції Хмельницького

Суд виправдав за відсутністю складу злочину директора МП «Мехбуд» і колишнього спеціаліста управління капітального будівництва Черкаської обласної державної адміністрації.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 2 травня.

Їм інкримінували зловживання службовим становищем, службове підроблення, привласнення та заволодіння 4,85 млн грн державних коштів у 2006-2009 рр.

Йшлося про реставрацію комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» у м. Чигирині,  території резиденції, оборонних стін Чигиринського замку, консервація та музеєфікацію автентичних залишків кам’яниці Хмельницьких у с. Суботів, реставрацію Іллінської церкви в Суботові, будівництво будинку Б. Хмельницького та в’їзної вежі в с. Суботів. Вартість виконаних робіт начебто було завищено.

Показання в суді давав підприємець, який розповів, що йому запропонували заробити грошей на безтоварних операціях з МП «Мехбуд». Про те, що МП «Мехбуд» таким чином «відмило» гроші через його підприємство він дізнався лише восени 2010 року від працівників міліції. Майже всю документацію з приводу здійснення цих операцій було вилучено під час проведення виїмки працівниками УБОЗ або знищено у встановленому законом порядку. Але працівник «Мехбуду» сказав, що не знає цього підприємця і не отримував від нього матеріали, заявив, що підписи на накладних йому не належать. Робітники розповідали в суді, що також будували пасіку в Суботові, з чуток нібито для тодішнього президента.

Підсудні вину заперечили. З їх слів, обвинувачення базується на двох доказах – акті КРУ і висновку експертизи, які вони не визнають. Йдеться про комісійну судову будівельно-технічну експертизу, яку у 2013 році суд поставив під сумнів. Відтак за клопотанням захисту було повторно призначено дві експертизи, які порушення спростували. Показання свідків також, як вважає суд, обвинувачення не підтвердили.

За версією прокурора, підсудні діяли у змові з «іншою службовою особою», якою, виходячи з матеріалів справи, є начальник Управління капітального будівництва Черкаської ОДА. Останній раніше оголошувався у розшуку і матеріали щодо нього виділено в окреме провадження.

З сайту «Судова влада» відомо, що у справі екс-начальника управління Юрія Кулика суд 24 квітня 2019 тільки ухвалив рішення провести підготовче засідання.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check