Через півтора року головуючий суддя у справі Бузини взяв самовідвід через негативне ставлення

Шевченківський суд Києва 6 травня задовольнив самовідвід судді Євгенія Сидорова, головуючого у справі про вбивство журналіста Олеся Бузини.

Сидоров мотивував самовідвід поширенням у ЗМІ даних про затягування судового розгляду, а також ставленням, яке в нього склалося до деяких учасників провадження, які зловживають процесуальними правами. Суддя не конкретизував, про яких учасників йдеться, але можна припустити, що маються на увазі адвокати обвинувачених, які раніше заявляли численні клопотання.

«Вважаю, що поведінка та дії окремих учасників, а також інформація, яка було поширено через ЗМІ та соцмережі створили ситуацію, яка унеможливлює для мене як для судді участь у даному кримінальному провадженні… Дане провадження перебуває в мене на розгляді з січня 2018 року і проведено близько 25 судових засідань, тривалістю 2 години кожне. Незважаючи на значний час, витрачений на розгляд, на сьогодні його розгляд по суті так і не розпочато. Окремі учасники процесу вжили всіх можливих заходів для дискредитації суду загалом та мене як головуючого судді зокрема. З публікацій, що поширені ЗМІ, мені стало відомо, що дане кримінальне провадження згадується у звіті Державного департаменту США про права людини як один із прикладів грубого порушення прав людини в Україні та нападів на журналістів і громадських активістів. ЗМІ також поширили інформацію, що розгляд даного кримінального провадження умисно затягується судовою системою в інтересах чинної української влади. Хочу зазначити, що дана інформація… не відповідає дійсності. Під час розгляду даного кримінального провадження, незважаючи на постійний тиск і прояви зневажливого ставлення до мене особисто та моїх колег, мною докладалися зусилля для дотримання законності, прав учасників процесу та оперативності розгляду даного провадження. Однак, на моє глибоке переконання, на даний час я позбавлений можливості приймати об’єктивні рішення у даному кримінальному провадженні, оскільки окремі його учасники зловживають процесуальними правами, докладають зусиль для затягування розгляду та підриву довіри до мене як до судді. Вказане формує особисто моє негативне ставлення до окремих учасників кримінального провадження, а, отже, позбавляє мене можливості бути безстороннім та об’єктивним при прийнятті рішень», – сказав суддя Сидоров.

Адвокати обвинувачених самовідвід підтримали, посилаючись на слова Сидорова, що він не зможе виносити у цій справі справедливі рішення.

Прокурор і мати вбитого журналіста були проти.

З метою виключення можливої упередженості Сидорова до деяких учасників процесу, суд заяву задовольнив і відвів суддю від участі у справі. Після відводу у колегії залишається ще одна суддя і присяжні.

Раніше у цьому ж засіданні сторона захисту заявила відвід прокурору і клопотала про відкладення розгляду у зв’язку з відсутністю адвоката Андрія Федура, оскільки обвинувачені вимагають, щоб їх обов’язково захищав саме цей адвокат. Федур передав до суду документи, що перебуває у відрядженні в Австрії. Жодне із цих клопотань задоволено не було.

Після відводу Сидорова суд закрив засідання. Тепер справу скерують на авторозподіл для визначення нового головуючого. Дата наступного судового засідання поки невідома.

Як відомо, 15 квітня 2019 у суді закінчили читати обвинувальний акт.

Статтею 319 КПК передбачено незмінність складу суду. За загальним правилом після заміни судді  судовий розгляд починають спочатку, з оголошення обвинувального акту. За винятком:

1) коли у справі є запасний суддя;
2) коли сторони і потерпілий не наполягають на повторному проведенні процесуальних дій;
3) коли новий суддя ознайомився із ходом справи, матеріалами справи, згоден із прийнятими судом раніше рішеннями і не вважає за доцільне повторне проведення процесуальних дій.

Як буде у цій справі наразі невідомо.

Нагадаємо, що Олеся Бузину застрелили у квітні 2015 року. Прокуратура звинуватила у вбивстві Бузини Андрія Медведька і Дениса Поліщука. Останні відомі своєю участю у націоналістичних організаціях (ВО  «Свобода», УНА-УНСО), а також в АТО у складі добровольчих батальйонів. За версією слідства, Бузину вбили з ідеологічних мотивів. Самі обвинувачені своєї вини у злочині не визнають і вважають справу сфальсифікованою.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check