$2 млн за закриття справи Онищенка: суд почав дебати, прокурор вимагає 8 років в’язниці

Голосіївський суд Києва 21 червня почав дебати у справі Сергія Лаврова, якого обвинувачують у шахрайстві і підбурюванні до передачі неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Засідання тривало більше години. Виступив прокурор і обвинувачений. Суд продовжить дебати в наступному засіданні на початку червня, оскільки один із адвокатів був відсутній і суд має дати йому можливість виступити. Після цього обвинувачений зможе сказати останнє слово і судді вийдуть до нарадчої кімнати, щоб постановити вирок.

У своїй промові прокурор повідомив, що Лавров у червні 2016 року у невстановлений час прибув до Києва і мав зустріч з Онищенком у ресторані «Салют» по вул. Івана Мазепи, 11-Б. Начебто саме на цій зустрічі Лавров повідомив Онищенку, що є родичем голови САП Холодницького і це може бути підставою для припинення кримінального переслідування. Суму неправомірної вигоди він пообіцяв назвати пізніше. За даними слідства, у невстановлений час Лавров написав Онищенку повідомлення, що Холодницький і Ситник хочуть 1 млн 200 тис. доларів США. Після цього Онищенко зв’язався зі своїм знайомим депутатом Київської облради від БПП Віталієм Карлюком і доручив йому переговори з Лавровим. Крім того, на прохання Онищенка Карлюк звернувся до правоохоронних органів з заявою про вимагання неправомірної вигоди. 15 серпня 2016 Карлюк зустрівся з Лавровим у ресторані «Прага» по проспекту Академіка Глушкова,1. Начебто саме на цій зустрічі Лавров повідомив, що є двоюрідним братом Холодницького, який за хабар у 1,2 млн доларів допоможе закрити «газову справу» Онищенка. При цьому Лавров нібито переконував, що його власний інтерес тільки в тому, щоб допомогти Онищенку і в подальшому займатися разом з ним бізнесом у газовій сфері. Однак, розуміючи, що реально вплинути на Холодницького він не може, Лавров, за версією обвинувачення, збільшив суму до 2 млн доларі і сказав, що половину треба передати в якості авансу. 8 листопада 2016 приблизно о 19.48 на парковці ресторану «Прага» начебто відбулася передача коштів.

В суді були допитані свідок-оперативний працівник СБУ Бігерієв і потерпілий Карлюк. Крім того, прокурор зіслався на заяву адвоката Федоренка, який діяв від імені Онищенка, дані комп’ютерної експертизи телефону Лаврова. Прокурор попросив за шахрайство призначити 8 років позбавлення волі, а за підбурювання до надання хабара – 6, а в сукупністю злочинів остаточне покарання – 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також прокурор просив врахувати строк перебування під вартою, в тому числі, з 8.11.2016 до 21.06.2017 як один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Обвинувачений переконував суд у тому, що мала місце провокація і заявник діяв як таємний агент правоохоронних органів та зіслався, зокрема, на повідомлення минулого тижня Карлюку підозри у захопленні підприємства.

«В судовому засіданні Карлюк повідомив, що я начебто перерахував передані в салоні автомобіля грошові кошти та впевнився, що отримав мільйон доларів США. На відеозаписі видно, як працівник правоохоронних органів показує, що перша верхня купюра дійсна, а решта – імітація… Якщо б я перерахував ці грошові кошти, то я би… увидел, что это поддельные… На відео не зафіксовано, що я тримаю цю коробку в руках або торкаюся, немає також відео перерахування цих грошових коштів мною», – сказав він.

Лавров стверджував про недопустимість доказів, звертав увагу на те, що не допитувався Онищенко і просив його виправдати.

Читайте також:

Допит обвинуваченого у справі про $2 млн «за закриття справи Онищенка»

Суд закінчує дослідження доказів щодо передачі $1 млн за закриття справи Онищенка

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check