В апеляції у справі Гречківського ще раз допитають екс-слідчого Суса

Київський апеляційний суд почав розгляд скарг на виправдувальний вирок у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського і арбітражного керуючого Олега Шкляра.

Про це повідомляє «Судовий репортер». 

Скарги на вирок подали заступник Генпрокурора, а також заявник-потерпілий Анджей Климчук і його адвокати. На даний момент у Климчука три адвокати, хоча в першій інстанції не було жодного. З одним із захисників він уклав договір 22 квітня, тобто у день засідання. У зв’язку з цим адвокат заявляв клопотання про надання йому часу на ознайомлення з матеріалами, але суд задовольнив його частково: дав час до наступного засідання 13 травня і продовжив судовий розгляд. Після цього новий адвокат Климчука ініціював відвід колегії, мотивуючи це упередженістю суду. Відвід не задовольнили. Захист Гречківського заявив, що сторона потерпілого вдається до процесуальної диверсії для затягування розгляду. Минулого разу Климчук і його адвокати взагалі не з’явилися і засідання було перенесено.

Головуючий суддя оголосив доводи апеляційних скарг. В апеляції прокурора йшлося про те, що справу розглядав незаконний склад суду, оскільки Гречківський як член Вищої ради правосуддя брав участь у розгляді дисциплінарних скарг на суддів Шевченківського суду Циктіча і Бугіля. Як вважає прокурор, ці судді мали взяти самовідвід. Також в ГПУ не вбачають порушень у підслідності, хоча Шевченківський суд вважає постанову Луценка щодо підслідності невмотивованою (єдина підстава резонансність справи). В ГПУ вважають, що суд порушив безпосередність дослідження доказів, коли врахував коментар директора журналістам «Слідства.Інфо» (як свідок в суді ця особа не допитувалась). На думку прокурора, суд не дав належної оцінки розмовам, записаним в ході НСРД, а свідок Сус не повідомив жодних конкретних обставин, а озвучив свої суб’єктивні висновки.

Анджей Климчук у своїй скарзі зазначив, що до кримінальної відповідальності не притягувався, а його участь в інших справах не може мати преюдиціального значення для суду. Також Климчук вважає, що свідок Сус має конфлікт інтересів із керівництвом ГПУ через його кримінальне переслідування.

Один із захисників Климчука також повідомив, що аудіозапис судового засідання від 31.10.2017 не відтворюється, що згідно з КПК є безумовною підставою для скасування вироку.

Прокурор вимагає для Гречківського та Шкляра по 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Климчук і його адвокати говорили про покарання в межах санкції ч.4 ст.190 ККУ – від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Суд задовольнив клопотання про повторне дослідження деяких обставин справи, а саме протоколів результатів НСРД в частині, що стосується обвинувачення і прокурор до наступного засідання має сказати номери сторінок.

Також суд допитає обвинувачених Греківського і Шкляра, потерпілого Климчука, свідків екс-слідчого ГПУ Суса, екс-судді Баренко (заявником проти якої також був Климчук), Кондратюка і нардепа Рибалки, який є колишнім зятем власника мережі супермаркетів «АТБ» Геннадія Буткевича – зі слів свідка Суса, саме Буткевич «нарізав задачі» у справі Гречківського, «бо він десь по суді якоби допоміг Рибалці».

Наступні три судові засідання у травні цього року.

Нагадаємо, що 30 жовтня 2018 Шевченківський суд Києва за недоведеністю вини виправдав Гречківського і Шкляра від звинувачень у незакінченому замаху на шахрайське заволодіння 500 тис. доларів. Суд вирішив, що Климчук є підконтрольним правоохоронним органам і вчинив провокацію злочину.

За ці гроші Гречківський нібито мав забезпечити рішення у господарських судах на користь ТОВ «Богадар». За матеріалами справи, 21 вересня 2016 року адвокат Климчук, який діяв від імені компанії «Богадар», під контролем правоохоронців передав Шкляру частину грошей і той був затриманий.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check