Суд скасував умовний вирок сепаратистці, яка не розкаялася, але вона встигла втекти

Донецький апеляційний суд призначив 5 років тюремного покарання Наталії Кравченко, яка очолювала дільничну виборчу комісію під час референдуму за «ДНР» у місті Краматорську.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 14 березня.

У 2014 році жінка добровільно вступила до ініціативної групи з організації та проведення референдуму щодо створення «ДНР» і була головою дільничної виборчої комісії. В обвинуваченої вилучили  два аркуші паперу, на яких надруковано шаблон протоколу дільничної виборчої комісії від 11.05.2014 року. Свідки з числа колишніх членів виборчої комісії впізнали в ній особу, яка проводила інструктаж та забрала наприкінці голосування усі бюлетені. Також на її мобілці виявлено повідомлення від 12.04.2014 на адресу Олександра Захарченка з текстом «Помощь нужна?». Пізніше Захарченко очолив парламент «ДНР».

У грудні 2018 року суд визнав жінку винною за ч.2 ст.110 КК, призначив 5 років позбавлення волі, але звільнив від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки.

«З урахуванням особистості Кравченко Н.Б., її пенсійного віку, суд вважає за можливе застосувати до неї випробувальний термін», – йшлося у вироку суду. Таке рішення прийняла суддя Краматорського міського суду Анна Бакуменко.

На вирок було подано апеляції прокурора і обвинуваченої.

Жінка просила її виправдати, стверджувала, що всі свідки по справі брали участь у проведенні незаконного референдуму та в судовому засіданні фактично зізнались у злочині, проте до кримінальної відповідальності не притягуються, що свідчить про їх залежність від правоохоронних органів. Впізнання було проведено за фотографією 17-річної давнини, жодний зі свідків не назвав конкретних ознак, але всі її впізнали за загальними рисами обличчя. Спілкування з Захарченко, як вона вважає, жодним чином не підтверджує її вину, оскільки на той час вона не знала, що він стане ватажком терористів. З Захарченком вона начебто була знайома з 2010 року по групі «МММ».

Але апеляційний суд суд вважає, що вина доведена, а обставини, які пом’якшують покарання, відсутні.

«Фактично, у вчиненому злочині обвинувачена жодним чином не розкаялась, жодного жалю з приводу своїх протиправних дій та осуду своєї поведінки, протягом усього часу здійснення кримінального провадження, вона не висловила, ніякої допомоги правоохоронним органам, у встановленні обставин даної справи не надавала…

Навпаки оспорює пред’явлене та доведене у суді обвинувачення, що свідчить проте, що на даний час вона так і не усвідомила тяжкості та наслідків, які спричинив вчинений нею злочин.

За таких обставин, сам по собі факт пенсійного віку не може бути підставою для звільнення обвинуваченої від відбування покарання з випробуванням, оскільки він жодним чином не завадив їй вчинити тяжкий злочин, а отже жодним чином не знижує її суспільної небезпеки», – зазначив суд.

Запобіжний захід жінці не обирався. Призначивши новий вирок, апеляційний суд вказав, що строк покарання обчислювати з дня затримання. За даними МВС, жінка вважається зниклою з 28 березня 2019, тобто через два тижні після вироку, і є особою, що ухиляється від виконання вироку суду.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check