Суд не зміг закрити справу Кулика і дав прокурору час “підкорегувати позицію” (відео)

Голосіївський суд Києва 24 квітня не зміг закрити справу про незаконне збагачення прокурора Костянтина Кулика.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор Максим Грищук просив закрити справу на підставі п.4 ч.1 ст.284 КПК – набрав чинності закон, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння. Захисник Кулика вважає, що справу треба закривати, але з інших причин – за відсутністю складу злочину.

Підгружаю відео сьогоднішнього засідання по Кулику. Це перша частина, але друга цікавіша.

Опубліковано Іриною Салій Середа, 24 квітня 2019 р.

 

Судді, повернувшись з нарадчої, заявили, що закриття справи за п.4 ч.2 ст.284 КПК входить не до компетенції суду, а прокурора і слідчого.

Суд може закрити справу за пунктами, що перелічені у ч. 2 ст.284 КПК:

1) у зв’язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності;

2) якщо прокурор відмовився від підтримання державного обвинувачення, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом;

3) досягнуто податковий компроміс у справах за ст.212 ККУ.

Також, згідно з ч.7 ст.284 КПК, суд може закрити справу за деякими пунктами ч.1, якщо вони виявляються під час судового розгляду, але п.4 ч.1 там не вказаний.

Раджу. 2 частина з засідання по Кулику. Тут суд пояснює, чому не може закрити справу на тих підставах, що просить прокурор САП.

Опубліковано Іриною Салій Середа, 24 квітня 2019 р.

Прокурор Максим Грищук сказав, що йому потрібен час, щоб погодити це питання в Антикорупційній прокуратурі. На його думку, суд може закрити справу за п.ч4 ч.1 ст.284 КПК. Грищук пообіцяв, що підготує до наступного засідання інформацію про таку судову практику.

Суд відклав розгляд до 3 травня.

Колишньому військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику інкримінується набуття нерухомого майна, законність якого не підтверджена доказами, на суму 2,86 млн грн. На матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.

Суд був змушений перервати дослідження письмових доказів у справі після того, як у лютому 2019 Конституційний суд визнав статтю Кримінального кодексу 368-2 про незаконне збагачення неконституційною.

Тепер суд має закрити справу і скасувати арешт майна обвинуваченого.

Нагадаємо, що після передачі справи до суду, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів Кулика на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

30 листопада  2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що не встановило ознак незаконного збагачення в діях прокурора Костянтина Кулика. Рішення НАЗК стосувалося декларацій за 2015 і 2016 рр.

Нагадаємо, що 28 березня 2019 Костянтин Кулик повідомив про підозру у відмиванні мільярдів оточення Януковича екс-главі АП Борису Ложкіну, колишній главі Нацбанку Валерії Гонтаревій і чинному заступнику голови Адміністрації президента Олексію Філатову.

Після цього прес-служба ГПУ повідомила, що Кулик діяв з порушеннями, тому Ложкін, Гонтарева і Філатов не вважається підозрюваними, а діям прокурора дасть оцінку Державне бюро розслідувань. Кулика відсторонили від справи, а 22 квітня, після другого туру президентських виборів, на сайті ГПУ опублікували повістки про виклик на допит Ложкіна, Гонтаревої і Філатова в якості підозрюваних.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check