Поліція: Зловмисники підсунули фігуранту справи НАБУ свого адвоката, вимагали $25 млн і майно

За інформацією поліції група осіб вимагає в бізнесмена Олексія Федоричева 25 мільйонів доларів та передачу підконтрольних йому компаній.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Федоричев є підозрюваним у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння коштами ПАТ «ДПЗКУ» під час укладання зовнішньоекономічного контракту на поставку ячменю між ПАТ «ДПЗКУ» і компаніями «Somerton Business Limited» та «Lirtavis Enterprises LTD».

За інформацією поліції, у 2014 році в Києві зорганізувалась група осіб, які вимагають у Федоричева 25 млн грн і хочуть привласнити його підприємства.

На виконання розробленого плану у невстановлений час та невстановленому місці був виготовлений договір про надання послуг адвоката від 28.11.2017, укладений нібито в Києві та підписаного від імені Федоричева на представництво адвокатом його інтересів з усіх питань. А саме  на представництво інтересів клієнта в будь-яких державних, судових, правоохоронних органах, ознайомлення з усіма процесуальними документами, отриманні з них копій, подачі скарг та заперечень, клопотань, отримання будь-якої кореспонденції на ім’я Федоричева тощо.

11 грудня 2017 адвокат, яку начебто було залучено на підставі підробленого договору, звернулась до Національного антикорупційного бюро України з клопотанням про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Цього ж дня, адвокат отримала копію повідомлення про підозру Федоричеву, що дало можливість НАБУ вважати вимоги ст. 278 КПК про вручення повідомлення про підозру виконаними та звернутись із запитом до Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України, за результатами розгляду якого було винесено клопотання до Генерального секретаріату Інтерполу про публікацію синього розшукового повідомлення щодо Федоричева, унаслідок чого на майно останнього неодноразово накладався арешт.

Сам Федоричев, за останніми даними, постійно проживає в Монако.

Відомості до ЄРДР щодо вимагання, протиправного заволодіння майно, підробки документів і втручання в роботу судових органів внесено рік тому – 4 квітня 2018. Справою займається Головне слідче управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Генеральної прокуратури.

6 і 22 березня 2019 проведено низку обшуків, зокрема за місцем проживання адвоката, і вилучено мобільні телефони.

За версією слідчих, телефони використовувалися під час розробки злочинного плану та обговорення схем та напрямків злочинної діяльності щодо вимагання грошей у Федоричева, виготовлення документів про фінансово-господарські взаємовідносини між підприємствами,  документів, які подавалися в суди, у тому числі з приводу стягнення боргу з Федоричева та підконтрольних йому компаній тощо. Суд призначив комп’ютерно-технічну експертизу телефонів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check