НАБУ завело справу на свідка у справі Труханова

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження про відмову свідка від дачі показань.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 5 квітня.

НАБУ розслідує справу щодо відмови одного свідка від давання показань під час досудового розслідування та судового розгляду справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. Дані до ЄРДР внесли 4 березня.

Цей свідок був викликаний для допиту в Малиновський суд Одеси 25 лютого 2019.

Суд з’ясував, що серед обвинувачених немає членів сім’ї чи близьких родичів свідка. Особа заявила, що підстави відмовлятися від давання показань у суді відсутні.

Водночас відомо, що під час досудового розслідування 18 травня 2018 цей свідок відмовився давати показання з посиланням на ст.63 Конституції. А саме, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів.

Детектив НАБУ за ухвалою суду отримав тимчасовий доступ до матеріалів судової справи Труханова: журналу судового засідання від 25.02.2019, протоколу судового засідання від 25.02.2019, технічного запису судового засідання від 25.02.2019, пам’ятки про права та обов’язки свідка.

За даними журналістів, 25 лютого 2019 в суді допитувалося четверо свідків. Це Тетяна Кузнєцова, екс-директор фірми «Регіонконсалтсіті», яка на замовлення виготовляла технічну документацію на адмінбудівлю заводу «Краян». Другий свідок – керівник одеського осередку партії Демократичний альянс Юрій Дяченко, який у 2016 р. проводив відеофіксацію засідань депутатських комісій Одеської міської ради.  Інші двоє свідків –  оцінювач В’ячеслав Суслов і Валентин Сенюк, який працював представником заводу з виготовленню вікон і виконував замовлення з виготовлення вікон для будівлі.

Нагадаємо, що в Малиновському суді Одеси слухається справа щодо заволодіння 185 млн грн місцевого бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян». На лаві підсудних опинилось вісім осіб, включаючи чинного мера Одеси Геннадія Труханова, його заступника і чиновників щодо комунальної власності.

29 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура публічно розкритикувала показання в суді нардепа Сергія Лещенка, назвавши його псевдокорупціонером.

«Даючи покази детективу, свідок дійсно вказував про ймовірну причетність певних осіб до вчинення злочину, проте зазначив, що ця інформація йому стала відома від особи з оточення Одеського міського голови, відомості про яку він з «етичних міркувань не бажав називати». Викликаючи свідка до суду, прокурор мав на меті з’ясувати джерело отриманих свідком відомостей і фактів, оскільки відповідно до процесуального закону у даному випадку показання народного депутата є показаннями з чужих слів, які не є доказами в суді, як не є доказом і протокол допиту.

Нажаль, свідок Сергій Лещенко так і не відшукав у пам’яті прізвище особи, яку на час допиту у детектива очевидно знав, і яка в деталях, як запевняв свідок Лещенко, знала обставини придбання будівлі Краяна.

Лише показання такої особи в суді про відомі обставини і факти, які вона сприймала чи отримані нею дані з конкретних джерел, можуть бути доказами у кримінальному провадженні.

Про «ґрунтовність та змістовність» повідомлених свідком Лещенком відомостей на досудовому слідстві свідчить протокол його допиту. В суді ж свідок сказав ще менше, проте, як з’ясувалося з його слів, оточенням мера Геннадія Труханова є хтось з народних депутатів, якого Сергій Лещенко за свою каденцію у Верховній Раді України не запам’ятав (?) при тому, що «невстановлений» народний депутат повідомив таку вибухову інформацію про конкретних причетних до резонансного злочину осіб», – йшлося у повідомленні.

Як відомо, розгляд справи в суді наближається до завершення. 8 квітня 2019 Малиновський суд Одеси закінчив допити обвинувачених. Раніше також були допитані свідки обвинувачення і закінчено дослідження доказів сторони захисту.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check