На Харківщині суд дав за хабар умовне покарання

Харківський районний суд визнав колишнього голову Хорошівської селищної ради винним в отриманні неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 10 квітня.

У 2014 році до голови ради звернувся представник підприємців з проханням про відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва і прискорення прийняття такого рішення. Обвинувачений підтвердив, що винесення на чергове засідання сесії селищної ради питання про надання дозволу на розробку детального плану щодо відведення земельних ділянок, підтримання цього плану під час виступу на сесії та його подальше затвердження входить до його компетенції. Далі голова повідомив, що за це йому треба надати 3000 доларів. 9 січня 2015 він отримав 10 тис. грн, а в червні того ж року ще 50 тис.

Дії кваліфіковано за ч.3 ст.368 КК.

В суді чоловік вину визнав повністю. Щире каяття суд врахував як пом’якшуючу обставину і призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. Водночас суд визнав за можливе застосувати ст. 75-76  КК і звільнити особу від відбування основного покарання з іспитовим строком на три роки.

У ст.75 КК йдеться, що суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням, крім випадків засудження за корупційний злочин. Злочин за ст.368 ККУ вважається корупційним.

Як пояснив прокурор у справі Володимир Гудзь, зміни до ст.75 Кримінального кодексу внесли в жовтні 2014, а чинності вони набули 25 січні 2015. Закон, що погіршує становище особи не має зворотньої дії в часі. Щодо часу вчинення злочину, то прокурор зіслався на п. 10 Пленуму ВСУ №5 від 26.04.2002. Там йдеться, що злочини за ст. 368 ККУ вважаються закінченими з моменту, коли службова особа прийняла хоча б частину хабара. Нагадаємо, що фігурант цієї справи отримав першу частину коштів до набуття чинності змін до закону.

 

 

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check