Кулик відмовився судитися за іпотеку своєї квартири

Прокурор Костянтин Кулик 25 березня подав до Голосіївського суду заяву про залишення без розгляду позовної заяви про визнання договору іпотеки на квартиру припиненим.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

У вересні 2014 Ігор Бутанов, відомий як засновник компаній-учасників тендерів «Укрзалізниці», позичив 1 мільйон гривень в Ірини Німець, матері дітей Костянтина Кулика. Останній поручився за борг Бутанова перед Німець власною квартирою. Бутанов зобов’язався повернути гроші до 17 грудня 2014.

Бутанов  відомий як засновник уже припинених компаній «Союз Дортранс» і «Союз Експо». Фірми згадуються як контрагенти в кримінальних провадженнях щодо закупівель залізниці. У 2011 році була кримінальна справа, що директор і бухгалтер «Союз Експо» начебто ухилився від сплати податків на 2,5 млн грн.

Вартість квартири площею 249 кв.м у 2014 оцінювали у понад 5 млн грн. Її подарувала Кулику мама-пенсіонерка. У цьому ж домі, жінці належить ще одна квартира на 153 кв.м. Але в жодній із них мама не живе, а мешкає в селі на Харківщині.

Подарована Кулику квартира раніше належала Гіві Макшеєву — це обвинувачений у справі про заволодіння коштами на тендерах залізниці в сумі 12,6 млн грн у 2008-2009 рр. Компанії Макшеєва отримували замовлення від залізниці. А всього у справі 10 фігурантів. Серед них і колишній начальник Головного управління матеріально-технічних ресурсів «Укрзалізниці» Олександр Лозінський. Сьогодні справа розглядається Солом’янським судом Києва.

У 2013-2014 рр. Костянтин Кулик був прокурором з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в Київській області.

У лютому 2014 Кулик перейшов у Генеральну прокуратуру на посаду начальника відділу з розслідувань корупції у сфері транспорту.

У серпні 2015 року був військовим прокурором військової прокуратури сил антитерористичної операції. З квітня 2017 – заступник начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

Як відомо, Кулика судять за незаконне збагачення. Але в кінці лютого Конституційний суд визнав статтю 368-2 ККУ про незаконне збагачення неконституційною і вона втратила чинність. Тому найближчим часом суд має закрити справу Кулика.

Нагадаємо, що 28 березня 2019 Костянтин Кулик повідомив про підозру у відмиванні мільярдів оточення Януковича екс-главі АП Борису Ложкіну, колишній главі Нацбанку Валерії Гонтаревій і чинному заступнику голови Адміністрації президента Олексію Філатову.

Після цього прес-служба ГПУ повідомила, що Кулик діяв з порушеннями, тому Ложкін, Гонтарева і Філатов не вважається підозрюваними, а діям прокурора дасть оцінку Державне бюро розслідувань. Після цього Кулик заявив, що з його кабінету вивезли матеріали справи і начебто готується його арешт.

У 2017 Кулик отримав орден від президента за роль у конфіскації 1,5 млрд доларів злочинної організації Януковича-Курченка.

Нагадаємо, що прокурор Кулик також оскаржує у Верховному суді недопуск на конкурс до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check