Батько учасника АТО за підготовку теракту провів 4 роки за гратами

Київський районний суд м. Одеси затвердив угоду про визнання винуватості і призначив чоловікові 7 років і 8 місяців позбавлення волі. Але у зв’язку з перебуванням у СІЗО обвинувачений вже майже повністю відбув цей термін.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 5 квітня 2019.

За матеріалами справи, чоловік був радикально негативно налаштований до державної влади  в Україні. У червні-липні 2015 він, діючи за змовою з іншими особами, він отримав саморобний вибуховий пристрій для вчинення терористичного акту на території Миколаєва. Пристрій зберігав у гаражі.

Як йдеться у вироку, чоловік здійснив повну підготовку до вчинення терористичного акту. Діяльність терористичної групи було припинено 5 липня 2015 у зв’язку з затриманням її учасників.

Справа щодо шести осіб надійшла до суду ще у квітні 2016 року. За версією слідства, учасники групи раніше влаштовували вибухи на залізничних коліях.

20 березня 2019 один із обвинувачених уклав з прокурором угоду про визнання винуватості в участі у терористичній організації, підготовці теракту і незаконному поводженні зі зброєю.

Суд визнав пом’якшуючими обставинами визнання вини, щире розкаяння і сприяння у розкритті злочину, наявність родини і міцних соціальних зв’язків. Чоловік був  учасником ліквідації аварії на ЧАЕС. Крім того, син обвинуваченого є військовослужбовцем та учасником антитерористичної операції і нагороджений орденом «За мужність» 3 ступеня.

Суд призначив узгоджене сторонами покарання у виді 7 років і 8 місяців позбавлення волі.

Обвинувачений перебував у СІЗО з 5 липня 2015. Суд зарахував йому строк попереднього ув’язнення у строк покарання як один день за два. На момент винесення вироку чоловік вже відбув у СІЗО 3 роки і 9 місяців, що у перерахунку відповідає 7 років і 6 місяців позбавлення волі.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check