Жінку, яка взяла у знайомої $48 тис. на купівлю квартир, засудили до 7 років з конфіскацією

Святошинський райсуд Києва визнав жінку винною в шахрайстві і призначив їй покарання у виді позбавлення волі строком на 7 років з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 13 березня.

У 2016 році жінка взяла $48 тис. у потерпілої, з якою була знайома тривалий час, під приводом придбання для неї двох квартир по вул.Деміївській 1 за вигідною ціною. Обвинувачена раніше займалась нерухомість і стверджувала, що має домовленості із забудовниками, зокрема компанією «Фундамент». Гроші були передані в машині поблизу станції метро «Академмістечко». Але квартири потерпіла не отримала. Обвинувачена змінила номер телефону і гроші не повернула.

В суді жінка вину не визнала. Розповіла, що у 2006- 2008 рр. працювала в  в ЖБК «Адоніс», де консультувала щодо придбання житла за державними програмами, заповнювала відповідні бланки та документи. Як з’ясувалось пізніше, деякі громадяни надавали підроблені документи, в результаті у Шевченківському районному суді м.Києва розглядається кримінальна справа, де її звинувачують, що вона в змові надавала квартири за підробленими довідками про наявність пільг. Її знайома, в якої вона взяла 48 тис. доларів, також отримала пільгове житло через кооператив «Адоніс» нібито через підроблені довідки про пільги для її сина.

Натомість, як стверджує обвинувачена, насправді її обманула особа, яка прикидалась чиновницею Дарницької райдержадміністрації  і говорила, що має відношення до розподілу і реалізації житла за цінами, нижчими за ринкові. Начебто саме їй і передавалися кошти. Кримінальна справа, в якій вже вона визнана потерпілою розглядається в суді.

Про знайому, в які взяла гроші обвинувачена сказала, що вона раніше працювала в КМДА при Черновецькому і «вирішувала» земельні питання, а зараз також може допомогти в отриманні пільгових квартир, оскільки має доступ до благодійного фонду при Нацгвардії, оскільки у неї зять загинув в АТО. Також остання нібито давно дружить з колишнім співробітником «сімки» СБУ. Цей екс-сбушник також залучив іншого працівника СБУ Горбатюка, щоб допомогти жінці зі старою кримінальною справою. За допомогу попросили 50 тис. доларів.

Крім того, сбушник Горбатюк нібито міг сприяти в отриманні квартир через контррозвідку і Міністерство оборони. Тоді знайома попросила обвинувачену взяти в неї гроші і вона віддала їх працівнику СБУ, який займався квартирами. Розписку про отримання грошей вона написала на прохання потерпілої, тому що її чоловік лаявся.

Горбатюка знайти не вдалося, факт передачі йому грошей не встановлений. Інший нібито колишній працівник СБУ в суді сказав, що у правоохоронних органах ніколи не працював, допомогу обвинуваченій не пропонував, працівника СБУ Горбатюка не знає.

Суд визнав вину жінки повністю доведеною.

На користь потерпілої стягується  1,23 млн грн (в еквіваленті 48 тис. доларів на 20.09.2016) і моральна компенсація в сумі 30 тис. грн.

Жінка перебуває під вартою з 27 грудня 2017. Суд зарахував їй один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі. Таким чином вона відбула вже 2,5 роки з 7. На вирок ще може бути подана апеляція.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check