В суді над Лавриновичем зачитали лист Януковича

Подільський суд Києва 11 березня продовжив досліджувати письмові докази сторони обвинувачення у справі екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Зачитувався лист 2007 року, як суддя Конституційного суду Марія Маркуш просить Віктора Януковича висловити правову позицію уряду щодо подання 102 народних депутатів про визнання неконституційним закону від 8.12.20004 щодо внесення змін до Конституції. Як відомо, цей закон звужував повноваження президента на користь прем’єра і парламенту.

«Такий закон не може бути предметом розгляду Конституційного суду, оскільки закон про внесення змін до Конституції одночасно втрачає свою чинність і його положення стають органічною частиною Конституції… Не може перевірятися Конституційним судом на предмет конституційності, адже в такому випадку КС здійснюватиме перевірку конституційності основного закону України…  Порушене у поданні питання є не підвідомчим КС… Прийняття законів, як і внесення змін до них, віднесено до повноважень Верховної Ради України», – зацитував суддя позицію Януковича.

«Мається відмінна позиція. Прем’єр-міністр Янукович стверджував, що до компетенції Конституційного суду не входить вивчення таких питань…. У 2010 році після обрання президентом України з метою узурпації, розширення повноважень, було змінено позицію», – пояснив прокурор Андрій Нескородяний. За його словами, в наступних засіданнях будуть представлені такі ж докази  щодо самого обвинуваченого Лавриновича.

«Це збір експертних думок суддею-доповідачем. Ні міністр юстиції, ні будь-хто з професорів не ухвалюють жодного рішення, а пропонують свою точку зору, яка може бути взята до уваги повністю або частково… Всі ці листи мають значення або в політичному, або в психологічному контексті. В юридичному контексті вони не мають жодного значення. Будь-яка людина протягом життя може змінювати точку зору на різні події, що є природнім і еволюційним процесом. Тут відсутній злочинний задум», – сказав Лавринович.

Листу Януковича передувало подання до Конституційного суду 102 народних депутатів із фракцій «Батьківщина» і «Наша-Україна – Народна самооборона».

«Щодо неконституційності цього закону зверталися всі, без винятку політичні сили протягом 5 років. У тому, що цей закон неконституційний був повний консенсус в усіх членів парламенту», – зазначив Лавринович.

«Особливо звернути увагу, що «Нашу Україну – Народну самооборону» очолював Юрій Луценко. Не може ж генеральний прокурор помилятися щодо конституційності чи неконституційності закону», – прокоментував адвокат Євген Солодко.

Наступне засідання заплановане на 1 квітня.

Екс-міністру юстиції Лавриновичу інкримінують, що він оприлюднив текст рішення Конституційного суду, а також без голосування Верховної ради опублікував текст Конституції в редакції 1996 року. Такими діями він начебто сприяв Януковичу у захопленні державної влади. Ніхто з суддів Конституційного суду досі покараний не був, а рішення це незаконним не визнавалося.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check