У справі “вербувальників наркокур’єрів” оголошують обвинувальний акт

Солом’янський суд Києва продовжив слухати обвинувальний акт у справі щодо торгівлі людьми.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

За версією слідства, громадян України обманом втягували у протиправну діяльність на території Росії. Людям обіцяли роботу кур’єрами. А насправді йшлося про поставку наркотиків. Під тиском і погрозами «кур’єри» були змушені виконувати свої обов’язки аж поки не були затримані російськими правоохоронцями. Сьогодні більшість цих громадян України відбувають позбавлення волі у Росії, оскільки строки покарання за поширення наркотиків у РФ значно суворіші і тому російська влада не погоджується, щоб вони відбували покарання на батьківщині за меншими строками.

Наразі в Україні за цими обставинами судять трьох «вербувальників». Матеріали стосовно четвертого виділено в окреме провадження, оскільки він хоче укласти угоду про визнання винуватості. Цих було затримано ще в грудні 2016 і з тих пір вони перебувають під вартою.

27 продовжив суд вкотре продовжив запобіжні заходи ще на 2 місяці. Обвинувачені не були доставлені в суді і брали участь в засіданні у режимі відеоконференції. Вони просили суд не продовжувати строк тримання їх під вартою. Суд дав їм можливість вийти на волю під заставу – 10 млн, 8 і 8 млн. Однак адвокати стверджують, що для їх підзахисних ці суми є непосильними.

Обвинуваченим загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наступне судове засідання призначено на 23 травня о 14.00.

У справі 15 потерпілих. Але, за даними правоохоронних органів, загалом від цієї схеми постраждало понад 400 осіб – щодо більшості епізодів слідство ще триває.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check