У справі судді Пригунової закінчили долучати докази

Шевченківський суд Києва 13 березня закінчив долучати докази у справі за обвинуваченням в шахрайстві і отриманні хабарів судді Господарського суду Києва Алли Пригунової та адвокатів Ігоря Чуйка і Романа Романишена.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор долучив документи щодо тимчасового доступу до даних про телефонні з’єднання та проведення НСРД.

Суд зробив перерву, щоб сторона захисту ознайомилася з матеріалами. Наступне засідання планується 25 березня. Суд перейде до дослідження доказів.

Справу Пригунової в суді почали розглядати на початку 2017-го, але за рік встигли тільки заслухати обвинувальний акт і визначити порядок дослідження доказів. Далі засідання з різних причин переносилися.

Загалом долучення доказів тривало майже рік. Прокурор почав долучати їх 28 березня 2018 року.

За версією слідства, адвокат підбурив представника приватної компанії до надання хабара судді. Можлива сума хабарів оцінюється у 65 тис доларів.

Один із обвинувачених адвокат Роман Романишен є чоловіком судді Шевченківського суду Інни Романишеної. З цієї причини ранішепрокуратура клопотала про зміну підсудності. Але Апеляційний суд залишив справу у Шевченківському суді. Суддя Романишена не входить в колегію по цій справі, але якби входила, то мала б узяти самовідвід.

Як відомо, сама Пригунова вважає, що справа проти неї сфабрикована, оскільки вона є заявником у справі щодо судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова про втручання у діяльність судових органів.

9 березня 2017 Вища рада правосуддя відсторонила Аллу Пригунову від здійснення правосуддя до того часу, поки стосовно неї не з’явиться вирок суду або справу не закриють.

У грудні 2018 року суддя Пригунова виграла справу в Європейському суді з приводу її відсторонення від посади. ЄСПЛ встановив порушення прав людини і зобов’язав державу виплатити 1200 євро компенсації. Водночас Євросуд відзначив затягування судового розгляду у кримінальній справі. Після рішення ЄСПЛ справа про відсторонення від посади переглядається Верховним судом за виключними обставинами.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check