Свідка у справі НАБУ оштрафували за відмову давати показання на троюрідного дядька

Чоловіка визнали винуватим за відмову давати показання і покарали штрафом у 1020 грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду.

Обвинувачений був свідком у справі за фактом завдання збитків ДП «Червоний землероб» у розмірі близько 50 млн. грн. 11 грудня 2017 року обвинувальний акт стосовно п’яти осіб скерували до суду.

За версією слідства, директор ДП «Червоний землероб» діяв у змові з керівниками двох приватних компаній й фізособою-підприємцем. Зерно держпідприємства передали на відповідальне зберігання приватній компанії. Інша приватна фірма, в свою чергу, його продала під виглядом зерна власного виробництва і в такий спосіб легалізувала майно, одержане злочинним шляхом.

Свідок працював водієм ТОВ «Деметра-ЛК» та перевозив зерно з ДП «Червоний землероб» до приватних компаній. У травні 2016 цей чоловік був допитаний в приміщенні НАБУ в присутності адвоката.

У січні 2017 у зв’язку з встановленням в ході досудового розслідування додаткових даних і уточнення наданих раніше показань свідок був повторно допитаний та повідомив, що має особисті записи щодо перевезень сільськогосподарської продукції ДП «Червоний землероб» у 2015 році та більш точну інформацію зможе повідомити пізніше.

Директору «Деметра-ЛК» повідомили про підозру щодо привласнення майна і відмивання грошей. Після цього у свідка начебто виник мотив перешкодити слідству у встановленні ролі директора, який організував вивезення зерна з ДП «Червоний землероб» та його продаж, що мало привести до уникнення особою кримінальної відповідальності.

27 січня 2017 водій у приміщенні НАБУ відмовився давати показання, оскільки вони можуть бути використані проти керівника «Деметра-ЛК», який є його троюрідним дядьком.

1 лютого 2017 він відмовився давати показання, посилаючись на ст.63 Конституції, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом.

Але в розумінні Конституції і КПК троюрідний дядько не є членом сім’ї чи близьким родичем, тому відмова від показань була безпідставною.

В суді чоловік свою вину визнав і інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав і щиро розкаявся.

Окрім 1020 грн штрафу, суд також стягнув з обвинуваченого 2860 грн витрат на експертів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check