Суд призначив перше засідання у справі міністра Омеляна

Солом’янський суд Києва призначив перше підготовче засідання за обвинуваченням міністра інфраструктури Володимира Омеляна, якому інкримінується незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації.

Про це йдеться у розкладі роботи суду на сайті «Судова влада».

Засідання призначено на 3 квітня на 9.30 у приміщенні за адресою: Вознесенський узвіз, 10Б.

Справу розглядатимуть троє суддів — Марія Зелінська (головуюча), Олена Курова і Оксана Криворот.

За версією НАБУ, у 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури, Омелян набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами, та вартість яких значно перевищує його законні доходи. Йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. Загальна вартість активів на той час становила 4,23 млн грн.

Але вже відомо, що 27 лютого 2019 Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 ККУ про незаконне збагачення. Це сталося за кілька днів після того, як справа Омеляна надійшла до суду і була розподілена між суддями. Відтак тепер суд має закрити справу щодо міністра Омеляна в частині незаконного збагачення, оскільки ст.368-2 ККУ втратила чинність.

Також Омеляна звинувачують у декларуванні недостовірних даних. Так, в е-декларації за 2015 рік посадовець нібито не задекларував активи на 3 млн грн, а у 2016 — на понад 8 млн грн.

У декларації за обидва роки посадовець не вказував позашляховик BMW X5, яким, за версією слідства, фактично користується і володіє, хоча власником значиться його брат. Не відображені також видатки у 2015 році на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.

Недостовірне декларування за ст.366-1 ККУ карається штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check