Суд повернув прокурору справу Ставицького щодо Межигір’я

Святошинський районний суд Києва виявив недоліки і повернув прокурору обвинувальний акт у справі екс-голови правління НАК «Надра України» Едуарда Ставицького щодо заволодіння об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд вказав, зокрема на те, що обвинувачені Ставицький і екс-директор ТОВ «Медінвесттрейд» Павло Литовченко не отримали копій обвинувального акту.

Таким чином суд задовольнив клопотання захисту про повернення обвинувального акту.

Прокурор зможе повторно звернутися до суду після усунення недоліків.

«Акт складається з 150 сторінок, з них майже 90 присвячені особі Януковича, Януковича-молодшого, Джарти… Тобто особам, щодо яких обвинувачення не висунуто… Кожен п’ятий абзац обвинувального акту містить посилання, що слідству не вдалося встановити час, місце та осіб, які виконували інкриміновані Ставицькому злочини… Зазначаючи вартість 540 млн грн обвинувачення не зазначило, що це вартість земельних угідь, а не об’єктів… При цьому у власність НАК «Надра України» земля ніколи не передавалася. До 2010 року акт був оформлений на Держуправління справами Адміністрації президента. Обвинувачення визнає, що об’єкти були обміняні на інші об’єкти в місті Києва за адресою: Паркова дорога, 3,5,7. Проте замовчує, що це не просто будівлі, а частина комплексу Маріїнського палацу, реставрація і відновлення якого проходили за державний кошт у 2014-2018 рр… У 2007 році обмін відбувся за розпорядженням президента України з метою відновлення комплексу… Для кваліфікації за ст.191 ККУ необхідно, щоб майно вибуло з власності безоплатно… Обвинувачення визнає, що безоплатного вибуття не було, відбувся обмін майна», – сказав адвокат Ігор Бойко, який захищає Ставицького.

Всього у справі троє обвинувачених – Ставицький, екс-директор ТОВ «Медінвесттрейд» Павло Литовченко і приватний нотаріус Юлія Ткаченко.

За матеріалами справи, у 2007 році вони організували виведення майна «Межигір’я» з власності держави. Спочатку майно, вартістю 540 млн грн, вилучили з управління Державного управління справами з передачею до статутного капіталу НАК «Надра України», а далі його обміняли під виглядом рівноцінного на майно ТОВ «Медінвесттрейд», вартістю понад 33 млн грн. Далі фактичним власником «Межигір’я» став Віктор Янукович, який розбудував там свою приватну резиденцію.

Ставицький і Литовченко жодного разу на засідання не з’явилися і, за останніми даними, перебувають за межами країни.

Як відомо, екс-міністр Ставицький проживає в Ізраїлі під іменем Натана Розенберга і має громадянство цієї країни.

Прокурор хоче, щоб Ставицького і Литовченка судили заочно. Їх адвокати заперечують і вказують на те, що Інтерпол зняв їх із міжнародного розшуку. У жовтні 2018 Ставицький звернувся до суду з листом і просив забезпечити йому участь у режимі відеоконференції.

За часів президентства Віктора Януковича з 24 грудня 2012 по 27 лютого 2014 року Еудард Ставицький був міністром енергетики та вугільної промисловості.

У 2017 році поліція Вінницької області з’ясувала, що аби дружина і сини Едуарда Ставицького отримали громадянство Ізраїлю, держреєстратор, ймовірно, сфальсифікував документи покійної прабабусі дружини екс-міністра.

Нагадаємо, що 2017 році суд повернув «Межигір’я» у власність держави.

За привласнення «Межигір’я» також судили керівника Держуправління справами Ігоря Тарасюка. 22 грудня 2017 року суд за клопотанням Генпрокуратури звільнив його від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Це стало можливим, оскільки Тарасюку змінили підозру на службову недбалість – такий злочин вважається менш тяжким.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check