Суд не повернув $2,4 млн дочці покійного голови Держцентру зайнятості Галицького

Верховний суд залишив без задоволення позов про визнання в порядку спадкування за заповітом права власності на 2,4 млн доларів, вилучені з банківської скриньки у 2011 році.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 22 березня.

Позивачка Діана Галицька-Жемчужнікова повідомила, що 12 вересня 2011 року її батько Володимир Галицький продав квартиру за 24 млн грн., що на той момент було еквівалентом 3 млн доларів. Оскільки на час укладання згаданого договору купівлі-продажу він обіймав посаду директора Державного центру зайнятості України та відносно нього було порушено кримінальну справу про отримання неправомірної вигоди, то гроші він поклав у банківську скриньку, яку оформив на дочку його дружини від попереднього шлюбу. 28 листопада 2011 року в рамках порушеної кримінальної справи в ПАТ АБ «Південний» були вилучені 2 млн 437 тис. доларів.

У липні 2014 року Галицький помер у віці 52 років після тяжкої хвороби. Постановою Печерського районного суду м. Києва від 31 березня 2016 року кримінальну справу щодо нього закрито. Галицький залишив нотаріально посвідчений заповіт від 28 травня 2014 року на користь єдиної спадкоємиці – рідної доньки, тобто позивача.

Заочним рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 15 вересня 2016 року позовні вимоги було задоволено у повному обсязі. Однак 19 січня 2017 року за заявою власниці банківської скриньки рішення скасовано.

У 2018 році Приморський районний суд Одеси і Апеляційний суд Одеської області у позові відмовили.

Рішення мотивовані тим, що заповітом охоплюється усе спадкове майно, але не згадуються кошти в сумі 2 млн 437 тис. дол. США, які вилучено з банківського сейфу. Галицький за життя не зробив відповідного розпорядження на випадок своєї смерті щодо вказаних коштів, а падчірка категорично заперечувала, що покійний помістив гроші, які отримав від продажу квартири, у банківську скриньку, яку оформив на її ім’я.

Також апеляційний суд зазначив, що гроші визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та на них накладено арешт. Тому питання щодо їх належності повинен вирішувати суд у порядку кримінального судочинства. А суд цивільної юрисдикції не може розглядати ці кошти як об’єкт спадкового майна та вирішувати подальшу долю арештованого майна.

Крім того, падчірка Галицького свого часу видала довіреності на користування сейфом не тільки чоловікові своєї матері, а й іншим трьом особам – матері і двом підлеглим Галицького, які разом з ним фігурували у кримінальній справі. Тому суд вважає, що навіть якщо кошти не належали власниці сейфу, то це не означає, що вони належали саме Галицькому, а не іншим особам, притягнутим до кримінальної відповідальності.

Наразі 2,4 млн доларів мають перебувати на депозитному рахунку ГПУ.

Нагадаємо, що у червні 2018 року суд скасував вирок підлеглим екс-директора Держцентру зайнятості Володимира Галицького від 2 квітня 2014 року і скерував справу на новий розгляд.

У 2014 всі четверо колишніх співробітників Держцентру зайнятості були засуджені за отримання неправомірної вигоди до 2 років обмеження волі умовно. Прокурор подав на цей вирок апеляцію, оскільки вважав покарання занадто м’яким. Однак апеляційний суд взагалі скасував вирок у зв’язку з недоліками обвинувального акту. На даний час справа перебуває в Оболонському районному суді міста Києва.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check