Прокуратурі не вдалося відсудити 5 га під Києвом

Північний апеляційний господарський суд закрив провадження у справі про витребування 4,8 га землі на користь державного лісгоспу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову від 14 лютого.

Заступник керівника Києво-Святошинської прокуратури подав позов про  скасування розпоряджень Вишгородської РДА 2010 року про передачу земельних ділянок у власність 14 громадянам для ведення індивідуального дачного будівництва на території Сухолуцької сільської ради. Прокурор просив витребувати перепродані ТОВ «Гарнерія Київ» 4,8 га  у постійне користування ДП «Димерське лісове господарство».

12 квітня 2018 Господарський суд Київської області у позові прокурора відмовив.  Суд погодився, що Вишгородська РДА перевищила повноваження при розпорядженні ділянками лісового фонду і земля вибула з власності держави незаконно. Але прокурор подав позов у грудні 2017 і порушив строк позовної давності (понад 4 роки). Доказів про поважність причини пропуску строку надано не було.

Прокурор з цим не погодився і посилався на відсутність доказів, що ДП «Димерське лісове господарство» чи Київське управління лісового та мисливського господарства знали про  розпорядження ділянками у 2010 році. Фактично ділянки до цього часу використовуються лісгоспом.

Апеляційний суд вирішив, що справа має розглядатись не в господарському суді, а за правилами цивільного судочинства, оскільки його спір впливає на права та обов’язки фізичних осіб.

Засновником «Гарнерія Київ» є кіпрська компанія «Garnerry management Limited».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check