На Львівщині слідчий поліції сяде на 5 років за $3000 хабара

Самбірський міськрайонний суд Львівської області засудив колишнього слідчого поліції до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 20 березня.

У вересні 2017 року слідчий отримав від громадянки 3000 доларів за закриття справи про згвалтування неповнолітньої і непритягнення її сина до відповідальності. Раніше потерпіла дівчина забрала заяву і повідомила, що помирилася з хлопцем. Однак ст.152 КК  не відноситься до приватного обвинувачення і слідчий не міг закрити справу, не провівши усіх необхідних слідчих дій.

В суді слідчий стверджував, що мати хлопця сама пропонувала гроші, а він спокусився і вирішив обманом, шахрайством заволодіти грошима.

Однак суд критично оцінив такі показання обвинуваченого як намагання уникнути кримінальної відповідальності, оскільки вони спростовуються показаннями свідків: жінки, яка давала хабар, начальника слідчого відділу поліції і прокурора, що саме слідчий мав повноваження закрити справу.

Водночас суд визнав недопустимим всі докази негласних слідчих розшукових дій, оскільки ухвали суду щодо їх проведення були розсекречені під час судового розгляду, а не по завершенні слідства в порядку ст. 290 КПК.

Обвинуваченого також позбавили спеціального звання «старший лейтенант поліції».

На вирок може бути подана апеляція протягом 30 днів з дня його проголошення.

Хлопцю, якого вважали причетним до згвалтування, про підозру офіційно не повідомляли. В суді він повідомив, що мав з дівчиною інтимні стосунки, але добровільно, а вона начебто помстилася йому, бо він не збирався з нею зустрічатися.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check