На Черкащині екс-начальника держгеокадастру виправдали від 49 тис. євро хабара

Суд виніс виправдувальний вирок, бо прокуратура не довела подію злочину.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення від 25 березня.

За версією обвинувачення, чоловік після звільнення з посади, користуючись авторитетом колишнього керівника та використовуючи набуті зв’язки, в лютому-березні 2017 запропонував представнику фермерського господарства «Степ-Агро 2015» надати йому 49 тис. євро за вплив на посадових осіб. Екс-чиновник обіцяв пришвидшити оформлення документів на поділ та передачу у власність 45 членам фермерського господарства земельних ділянок площею 102 га. Представник фермерського господарства був депутатом Жашківської районної ради і начебто прийняв пропозицію екс-чиновника щодо передачі неправомірної вигоди. Обвинувачення було висунуто їм обом.

Підсудні винуватими себе не визнали. Представник фермерів повідомив, що мав з екс-чиновником дружні стосунки і хабар він йому не пропонував і він його не передавав.

Суд з’ясував, що слідчі (розшукові) дії було проведено до внесення відомостей до ЄРДР. Сторона обвинувачення не відкрила стороні захисту ухвали слідчого судді і не надала їх суду для дослідження.

Суд зазначив, що доводи прокурора, щодо ненадання стороні захисту і суду ухвал на НСРД, тому що вони є процесуальними документами, а не доказами, не відповідають вимогам кримінального процесуального закону. Посилання прокурора на те, що Апеляційний суд відмовився розсекречувати ухвали, суд також не прийняв, зазначивши, що є спеціальна процедуру розсекречення.

Свідки з числа фермерів і чиновників не підтвердили пропонування хабара. Працівники місцевого відділу держгеокадастру розповіли, що обвинувачений дзвонив і цікавився документами, просив просив не затримувати їх підготовку, але й без такого прохання вони виготовлялись у передбачений законом строк.

У червні 2017 під час обшуку було вилучено 45 тисяч доларів і 7 525 євро, які нібито були предметом неправомірної вигоди. Однак власниця помешкання повідомила, що це її кошти, заощадження сім’ї і вона може надати документи про їх законне походження. При цьому суд давав дозвіл на вилучення 49 тис. євро, а не доларів. У серпні 2017 суд арешт коштів скасував .

Злочин начебто було виявлено в результаті оперативно-розшукових заходів управління захисту економіки Нацполіції. Відомо, що оперативно-розшукові заходи проводилися з грудня 2016, але про підозру особам повідомили 22 липня 2017, тобто після обшуку і вилучення грошей за місцем фактичного проживання одного з фігурантів.

Суд дійшов висновку, що показання свідків і докази не доводять події злочину. Обвинувачення не довело основного –  що мали місце пропозиція, передача і одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check