Колишнього керівника апарату Дарницького суду судитимуть за втручання в систему авторозподілу

Колишньому керівнику апарату Дарницького суду Києва Олексію Медведєву пред’явлено обвинувачення у незаконному втручанні в роботу автоматизованої системи документообігу суду.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Його дії кваліфіковано за ч.2 ст.376-1 КК як такі, що вчинені за попередньою змовою групою осіб. Чоловікові загрожує обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на 3-6 років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 2 до 3 років.

4 жовтня справа була виділена із провадження №42014100070000020 від 05.02.2014 за фактом перевищення службових повноважень працівниками ПМОП «Беркут» та військовослужбовцями внутрішніх військ під час затримання учасників протестних акцій у січні-лютому 2014 року, а також за фактами завідомо незаконного затримання осіб і притягнення їх до кримінальної відповідальності та безпідставного обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Обвинувальний акт щодо Медведєва надійшов до Дарницького суду в грудні 2018. Справу розподілили на суддю Андрія Скубу, але той узяв самовідвід. Він повідомив, що у провадженні, з якого виділено справу Медведєва, його допитували в якості свідка.

У січні 2019 в.о.голови Дарницького суду звернулася до Київського апеляційного суду про зміну підсудності з тої причини, що Медведєв раніше працював у Дарницькому суді помічником судді і керівником апарату суду.

Справу направили до Дніпровського суду і розподілили на суддю Ірину Галигу. Вона теж взяла самовідвід, повідомивши, що в травні 2018 так само була допитана у провадженні, з якого виділено справу Медведєва. Зокрема, щодо законності дій суддів при обранні запобіжних заходів учасникам акцій протесту.

Після повторного авторозподілу справа надійшла до судді Оксани Бірси. Але з’ясувалося, що вона та ще 9 суддів аналогічно допитувалися у кримінальному провадженні. Відтак суддя Бірса зробила висновок про неможливість формування складу суду і направила справу до Київського апеляційного суду для визначення підсудності.

Медведєв працював керівником апарату Дарницького суду до літа 2018.

12 грудня 2018 його засудили за внесення до реєстру підроблених судових рішень. Чоловік уклав з прокурором угоду про визнання винуватості і його покарали штрафом у 17 тис. грн. Підроблені судові рішення використовувалися для оформлення права власності на об’єкти нерухомості в місті Києві.

 

Читайте також:

Магія Дарницького суду Ч.1

Магія Дарницького суду Ч.2: майно і бенефіціари

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check