Через секретаря суду 11 водіїв уникли покарання за п’яну їзду

Колишнього секретаря Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Ігоря Гаталевича засудили до 2 років обмеження волі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 20 березня.

Дії чоловіка кваліфікували за ч. 1 ст. 376-1 ККУ як несвоєчасне внесення відомостей до автоматизованої системи документообігу

У 2018 році до суду надходили справи про адмінправопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП – водіння транспортного засобу в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижуть увагу та швидкість реакції.

Справи приймав секретар Гаталевич, який ставив на другому примірнику супровідного листа відбиток прямокутного штампу Тисменицького районного суду, дату отримання та свій підпис. Але із невстановлених причин у день надходження умисно не вніс до автоматизованої системи документообігу суду відомості про надходження матеріалів адміністративної справи, чим порушив свої функціональні обов’язки, а також положення про автоматизовану систему документообігу, відповідно до якого вхідна кореспонденція, в тому числі процесуальні документи, приймається, опрацьовується і реєструються в день її надходження.

Наприклад, одна справа надійшла до суду в лютому 2018, але секретар Гаталевич її не зареєстрував. Інформацію до системи документообігу внесли тільки через чотири місяці, коли факт було виявлено працівниками апарату суду. Після цього суддя закрив провадження у справі у зв’язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення. Нагадаємо, що стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення адмінправопорушення.

Всього за лютий-березень 2018 за такою схемою адміністративної відповідальності уникло 11 осіб.

В суді обвинувачений свою вину визнав, підтвердив обставини справи, щиро розкаявся, просив його суворо не карати.

Суд також врахував його молодий вік, стан здоров’я,  майновий стан, посередні характеристики за місцем проживання та попереднім місцем роботи.

Водночас суд зазначив, що Гаталевич під час допиту не повідомив про осіб, на чиє прохання вчинив протиправні дії, тому підстав вважати, що він активно сприяв розкриттю злочину, немає. Крім того, такий злочин підриває довіру суспільства до судової влади, адже 11 осіб уникли адміністративної відповідальності.

Після відбуття основного покарання у виді обмеження волі обвинуваченому також забороняється протягом двох років обіймати посади в органах судової влади та займатись діяльністю, пов’язаною з використанням автоматизованих систем документообігу.

 

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check